wtorek 20 kwietnia 2021

Agnieszki, Amalii, Czecha

10°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda na kolejne dni »
reklama

Bądź jak Steven Spielberg

Bądź jak Steven Spielberg - Foto: wikipedia / Oriez
Foto: wikipedia / Oriez 

Miejski Dom Kultury w Turku zaprasza wszystkich młodych filmowców do wzięcia udziału w konkursie filmowym organizowany w ramach XVI Przeglądu Studenckich Etiud Filmowych „KLAPS 2013”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz wszystkich chętnych w przedziale wiekowym od 15 – 21 roku życia. Twórcy filmu mogą wykorzystać różnego rodzaju gatunki filmowe takie jak reportaż, wywiad, dokument, opowieść fabularyzowaną, animację czy też prezentację. Film można realizować samemu lub w większej grupie, a jego maksymalna długość to 15 min.

reklama

Prace zgłoszone do konkursu zostaną poddane ocenie komisji artystycznej powołanej przez organizatora w dniu 17.03.2013 r. podczas XVI Przeglądu Studenckich Etiud Filmowych „Klaps 2013”, który odbywać się będzie w dniach 15–17 marca 2013 r.  Również w dniach 16 i 17 marca odbędą się warsztaty filmowe i scenopisarskie z Magdą Wleklik.

Aby zgłosić wybrany film do konkursu należy dostarczyć najpóźniej do dnia 1 marca 2013 r. kopię filmu w formie DVD. Do płyty z filmem należy dołączyć wypełnioną czytelnie i podpisaną przez twórcę filmu kartę zgłoszenia oraz załączniki nr 1,2,3, wymienione w regulaminie. dokumenty do pobrania ze strony: www.mdk.turek.pl. Prace konkursowe należy nadesłać lub dostarczyć osobiście na adres: Miejski Dom Kultury, ul. Kościuszki 13, 62-700 Turek. Nadesłany film bez dołączonej i podpisanej karty zgłoszenia oraz pozostałych wymaganych załączników nie zostanie przyjęty do konkursu.

W ocenie jurorzy wezmą pod uwagę walory artystyczne, estetyczne, humanistyczne i etyczne filmu, w tym interesujący temat, pomysłowość realizacyjną, konstrukcję dramaturgiczną, głębię psychologiczną postaci oraz umiejętność obserwacji rzeczywistości.

Podobne artykuły

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje...

Zagubiony Bernardyn już w schronisku oczekuje na...

7 kw.
Nowoczesne rodzicielstwo zastępcze - rozmowa z...

Nowoczesne rodzicielstwo zastępcze - rozmowa z Edytą...

10-07-2019
Zadbamy o szpital, aby szpital zadbał o pacjentów

Zadbamy o szpital, aby szpital zadbał o pacjentów

08-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama