Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

czwartek 16 września 2021

Jagienki, Kamili, Korneliusza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wino i pizza w muzeum

Wino i pizza w muzeum - Foto: Danilo Takano / sxc.hu
Foto: Danilo Takano / sxc.hu 

Atmosfera gorących Włoch zagości już niedługo we wnętrzach odnowionego budynku dawnego ratusza, a klimat Mehoffera będzie musiał ustąpić nieco miejsca zapachowi pizzy. Stanie się tak, gdyż w pustej jeszcze przestrzeni przymuzealnej kawiarni swą działalność rozpocznie pizzeria.

Sprawa pustostanu i braku jego najemcy poruszana była np. podczas sesji Rady Miasta. Ten problem został jednak niedawno rozwiązany, a to za sprawą rozstrzygnięcia konkursu ofert na wynajem lokalu użytkowego. Pomieszczenie o powierzchni około 107 m2, usytuowane w Muzeum Rzemiosła Tkackiego, zagospodaruje firma Agaty Miller.

reklama

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, goście muzeum - których złapie głód - będą mogli pozwolić sobie na zdecydowanie więcej, niż zwykłe skosztowanie kawy czy herbaty. W lokalu powstanie właściwie pizzeria - bistro. Planowane jest także powołanie do życia pijani wina, nie będzie jednak możliwości zakupu piwa. Co ważne – rolę szefa kuchni w nowym lokalu pełnić ma prawdziwy Sycylijczyk z krwi i kości.

Podpisanie umowy z najemcą nieczynnego jeszcze przybytku nastąpi w dniu 12 lutego w siedzibie Miejskiego Domu Kultury. Lokal zostanie otwarty na przełomie marca i kwietnia. Jego potencjalnych gości możemy uspokoić - jako że posiada on oddzielne wejście, będzie czynny nie tylko w czasie działania muzeum, ale i w godzinach późniejszych.

AW

Wino i pizza w muzeum - Pomieszczenie wykorzystywali dotychczas m.in. turkowscy miłośnicy fantastyki

Podobne artykuły

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

Dwunaste spotkanie z mistrzem Mehofferem

13-12-2018
Premiera filmu

Premiera filmu "Skrzydlate Serce". Dzieło Mehoffera...

12-11-2018
Parafialny festyn zakończony. Zebrano 10 tys....

Parafialny festyn zakończony. Zebrano 10 tys. zł na...

18-09-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama