poniedziałek 28 września 2020

Libuszy, Wacławy, Wacława

reklama

Sprawa Krystiana Ś. wróciła na wokandę

Sprawa Krystiana Ś. wróciła na wokandę
 

We wtorkowy ranek w Sądzie Rejonowym w Turku swój ciąg dalszy znalazło postępowanie w sprawie śmiertelnego potrącenia pieszego na ulicy Kaliskiej w marcu 2011 roku. Zeznania złożyły kolejne osoby, ale na sali rozpraw zabrakło samego oskarżonego.

Piątki wypowiadających się nie stanowili bynajmniej naoczni świadkowie samego wypadku. Głos w sprawie wydarzeń z 11 marca 2011 zabrali policjanci, którzy prowadzili różnorakie działania już po tragicznym zajściu (sporządzanie dokumentacji fotograficznej i szkiców miejsca zdarzenia, dokonanie oględzin pojazdów itp.). O swych spostrzeżeniach – dotyczących np. wyglądu zderzaka audi – mówił na sali sądowej m.in. funkcjonariusz, który miał okazję zobaczyć zabezpieczone już auto, przywożąc do miejsca jego garażowania biegłego oraz prokuratorów.

reklama

Piątka świadków odpowiedziała w dniu 19 lutego na szereg pytań. Dotyczyły one w szczególności tego, co działo się z audi TT po wypadku. Obrońcy Krystiana Ś. dociekali, jak zdaniem policjantów prezentował się  ów pojazd, czy nosił ślady uszkodzeń i widocznego zabrudzenia, czy w ów feralny ranek podczas wizyty policjantów w domu państwa Ś. auto było odpalane, czy ktoś przestawiał je np. w celu wykonania zdjęć, wreszcie czy oględzin zabezpieczonego już audi dokonywano  w garażu, a może wyjeżdżano nim na zewnątrz? Co zrozumiałe, w wielu przypadkach funkcjonariusze mówili o pewnym zatarciu się odległych wszakże wspomnień, a w ich zeznaniach pojawiły się pewne rozbieżności. Te dotyczyły np. kwestii dotykania maski auta przez przybyłych do domu państwa Ś. policjantów w celu sprawdzenia, czy silnik samochodu jest ciepły.

Nie ma wątpliwości, że na wyrok w sprawie wypadku na Kaliskiej przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Jej powrót na wokandę zapowiedziano na marzec.

Do pamiętnego wypadku doszło w dniu 11 marca 2011, około godz. 8:00, na ul. Kaliskiej w okolicach marketu Biedronka. W wyniku doznanych obrażeń na miejscu zginął 55-latek, który przechodził przez przejście dla pieszych przy Os. Młodych. Zwrot w sprawie nastąpił we wrześniu 2011 roku, a do aresztu trafił jeden z wcześniejszych podejrzanych. Wówczas ujawniono wnioski kolejnej ekspertyzy, odmienne od wcześniejszej opinii biegłych, które pozwoliły Prokuraturze na wszczęcie postępowania sądowego.

reklama

AW

Podobne artykuły

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu,...

Brudzew: Radny domaga się szybkiego radiowozu, by...

31-10-2018
Turek: 18-latek ukradł skarpety. Grozi mu do 5...

Turek: 18-latek ukradł skarpety. Grozi mu do 5 lat...

23-07-2018
Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja...

Turek: Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

19-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama