Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Bajki, smok i wiele radości w SOSW w Turku

Bajki, smok i wiele radości w SOSW w Turku
 

W dniach 27-28 lutego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kornela Makuszyńskiego w Turku działo się naprawdę wiele. Wszystko za sprawą "Drzwi Otwartych", w czasie których zainteresowane osoby mogły przekonać się, jak wyglądają rozmaite zajęcia, prowadzone w tejże placówce.

Choć cel działania czyli  przedstawienie oferty edukacyjno-terapeutycznej Ośrodka może brzmieć dość poważnie, to jednak dwudniowe wydarzenie dostarczyło zarówno podopiecznym placówki, jak i gościom, którzy pojawili się w jej murach, wiele radości. W czwartek osoby zainteresowane jej funkcjonowaniem mogły rzucić okiem na zajęcia gimnastyki korekcyjnej – odbywające się pod czujnym okiem pani Małgorzaty Wawrzyniuk – a nieco później dzieci oraz dorośli zasiedli na widowni przedstawienia "Smok Wawelski", przygotowanego przez uczniów Ośrodka pod kierunkiem pani Elżbiety Kociołek i Beaty Szczesiak.

reklama

Owo show zostało dopięte na ostatni guzik, a osoby odpowiedzialne za jego przygotowanie  zadbały np. o odpowiednią scenografię. Dzięki temu widzowie mogli ujrzeć zamkową wieżę, pieczarę smoka, jak również przecinający podłogę sali nurt Wisły. Młodzi aktorzy zaprezentowali się gościom czwartkowych "Dni Otwartych" w stosownych do tematyki przedstawienia strojach. Tak oto król i dworzanie przyoblekli się w barwne i kunsztowne szaty, rycerzom nie zabrakło tarcz i mieczy, a sam smok mógł straszyć – a raczej bawić –  zieloną fizjonomią ciała i potężnym ogonem.

Tuż po przedstawieniu uwaga dzieci skupiła się na bajkach, lecz nie nie takich zwykłych, czytanych w domu przez rodziców, ale nieco bardzie egzotycznych. Uczestnicy tej części "Dni Otwartych" przenieśli się – za sprawą pani Marta Juszkiewicz – na chwilę do Japonii, przesłuchując się historiom prezentowanym w formie japońskiej sztuki czytania bajek Kamishibai. Jest to nic innego, jak technika czytania, wykorzystująca drewniane plansze z obrazkami i tekstem oraz skrzynkę, która pozwala na przedstawiane kolejnych fragmenty historii.

Osoby, które przybyły do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku w środę 27 lutego, także nie mogły narzekać na nudę. Wtedy to można był przekonać się, jak wyglądają zajęcia z muzykoterapii przygotowane przez panią Anetę Lubas, a nieco później rzucić okiem na zajęcia przeprowadzone z użyciem tzw. Metody Ruchu Rozwijającego Veroniki Sherborne, pod kierunkiem Anny Mikołajczyk i Karoliny Piwowarskiej. Pierwszy dzień „Drzwi Otwartych” zakończyły – usprawniające myślenie, integrujące półkule mózgowe itd. – zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z elementami Metody Paula Dennisona, przygotowane przez panią Alinę Adamiak.

Opracował:AW
Foto: AW/SOSW w Turku

reklama
2
3
4
5
6
7
8
Gimnastyka korekcyjna9
Muzykoterapia10
muzykoterapia11
V. Sherborne12
Metoda Denissona13

Podobne artykuły

"Bajka inaczej" czyli zwariowany spektakl na Dzień...

6 czerw.
Ekologiczny czerwony kapturek w Brudzewie

Ekologiczny czerwony kapturek w Brudzewie

24-08-2021
Weekend z OTOP: Bajka o Kopciuszku

Weekend z OTOP: Bajka o Kopciuszku

20-05-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama