sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Znamy najlepszych recytatorów

Znamy najlepszych recytatorów
 

W środę 6 marca młodzi pasjonaci recytacji zmierzyli się z sobą w Miejskim Domu Kultury w Turku. Odbył się tam regionalne eliminacje konkursu „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.

Jeśli komuś wydaje się, że recytacją zajmuje się tylko młodzież uczęszczająca do gimnazjów i szkół średnich, to osoba taka jest w dużym błędzie. Także wśród dzieci znajdziemy śmiałków, gotowych wziąć udział w rywalizacji, stanowiącej doskonałą okazję do poznawania literatury i promowania kultury języka. Udział w konkursie „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” – skierowanym do uczniów szkół podstawowych – pozwolił dzieciom sprawdzić się w starciu ze stresem, nieodłącznie wiążącym się z publicznymi wystąpieniami. Poczynania recytujących śledziło Jury w składzie: Mirosława Milczarek (MDK w Turku), Honorata Łysiak (GOK w Strzałkowie) oraz Hanna Kubacka-Kujawińska (CKiS w Koninie).

reklama

Po wsłuchaniu wszystkich dzieci, Komisja Artystyczna udała się na naradę. Jej decyzją w kategorii klas I-III nagrodzeni zostali: Gabriela Maciejewska (ZSP w Dobrej), Gabriela Miszczak (SP nr 4 w Turku), Nina Grabara (MDK Turek) oraz Agata Drabina (SP nr 1 w Turku). Na wyróżnienia zasłużyli: Mikołaj Zieliński (SP nr 5 w Turku), Aleksandra Pietrzak (SP nr 1 w Turku), Dagmara Miśko (SP w Koźminie).

W kategorii klas IV-VI na największe uznanie Komisji Artystycznej zasłużyli: Michał Graczyk (SP w Chlebowie), Kacper Kowalski (ZSG w Brudzewie), Marta Gomułka (SP nr 1 w Turku), Natalia Marczyńska (ZS w Przykonie). Wyróżnienia otrzymali: Krystian Świętochowski (ZSP w Dobrej), Adrianna Dawicka (ZS w Kawęczynie), Martyna Błaszczyk (ZS w Kawęczynie), Edyta Prusinowska (SP we Władysławowie).

Triumfatorzy eliminacji rejonowych spotkają się w Strzałkowie podczas finałowej fazy konkursu „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”.

reklama

AW
Fot. M. Derucki
 

Podobne artykuły

Władysławów. Szkoła w Natalii gotowa na...

Władysławów. Szkoła w Natalii gotowa na przyjęcie...

28-08-2020
Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny...

Kolejny wypadek i ofiara śmiertelna. Czarny piątek...

24-07-2020
Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

17-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama