sobota 12 czerwca 2021

Gwidona, Leonii, Niny

25°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

ZST zyskało kolejnego partnera

ZST zyskało kolejnego partnera
 

W ubiegłym tygodniu przed uczniami Zespołu Szkół Technicznych pojawiły się kolejne, interesujące opcje rozwoju i kształcenia. Wszystko za sprawą oficjalnego zainicjowania współpracy tejże placówki edukacyjnej z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Do tego jakże dobrze rokującego młodzieży wydarzenia doszło w dniu 7 marca. Wtedy to w auli im. W. Milewskiego zjawili się przedstawiciele WSB i ZST, uczniowie wspomnianej szkoły średniej, jak również starosta Zbigniew Bartosik. Na wstępie uczestnikom spotkania przedstawiono oferty edukacyjne obu placówek, a dokonali tego dyrektor Mariusz Seńko oraz rektor WSB - dr Andrzej Zduniak. Tuż potem panowie dokonali podpisania  porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku a Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu.

reklama

Jakie korzyści przyniesie uczniom owo działanie? Zadowoleni z takiego kroku mogą być w szczególności młodzi ludzie, kształcący się w klasach funkcjonujących pod patronatem Wydziału Nowych Technologii i Chemii WAT w Warszawie. Dzięki porozumieniu z WSB, uczniowie ci będą mogli odbyć bezpłatny kurs na ratownika medycznego, połączony z certyfikowanym egzaminem. Ów certyfikat może się okazać wielu osobom bardzo przydatny, gdyż jego posiadanie umożliwia otrzymanie dodatkowych punktów podczas procesów rekrutacji na uczelniach mundurowych.

Choć Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jako ogólne cele działalności obrała kształcenie studentów na kierunkach: Bezpieczeństwo Narodowe, Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Pedagogika oraz Zarządzanie, to na współpracy uczelni z ZST skorzystać mogą także uczniowie takich klas, jak np. technik elektronik czy technik informatyk. W czasie czwartkowego wydarzenia Mariusz Seńko mówił o tym, że absolwenci kierunków technicznych są atrakcyjnymi kandydatami dla wszelkich służb mundurowych, szczególnie jeśli posiadają dodatkowe kwalifikacje oraz certyfikaty. Dyrektor Seńko wskazywał także, iż duża liczba absolwentów Zespołu Szkół Technicznych realizuje się zawodowo jako pracownicy różnego rodzaju służb. Tymczasem poznańska uczelnia może pochwalić się m.in. porozumieniem w sprawie realizacji wybranych treści kształcenia na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe oraz bezpieczeństwo wewnętrzne, podpisanym z Komendantem Głównym Policji.

Podpisane w ubiegłym tygodniu porozumienie daje również szansę na to, że niebawem w Zespole Szkół Technicznych pojawią się przedstawiciele kadry Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, dzięki czemu młodzież – kształcąca się zarówno w technikum, jak i w liceum – będzie mogła uczestniczyć w rozmaitych wykładach, dotyczących ochrony mienia, bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych oraz innych zagadnień związanych z ochroną informacji.

reklama

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa szczyci się tym, że 87% jej absolwentów znajduje pracę w zawodzie.

AW
Fot. M.Derucki

Podobne artykuły

Kobiece święto piękności. V edycja pokazu...

Kobiece święto piękności. V edycja pokazu Pretty Woman

08-03-2018
Ferie z Techniką 2018

Ferie z Techniką 2018

23-02-2018
Oddaj krew w technikum

Oddaj krew w technikum

26-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama