sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

14°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Stanowisko LPS ws. podatku śmieciowego i spółki PGO w Turku

Stanowisko LPS ws. podatku śmieciowego i spółki PGO w Turku
 

Z rosnącym zaniepokojeniem obserwujemy działania i decyzje burmistrza Turku oraz radnych miejskich Turku (SLD, TS, PiS, RiP i PO), którzy ustalili najwyższe w Powiecie Tureckim stawki opłat za wywóz śmieci dla mieszkańców Turku, a także powołali, bez niezbędnych analiz finansowych i organizacyjnych, kolejną spółkę miejską pod nazwą Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami (PGO).

Wymienieni próbowali również, niezgodnie z prawem powierzyć tej spółce gospodarkę odpadami na terenie miasta na okres 20 lat, co może mieć związek i wpływ na propozycje wysokości podatku śmieciowego w Turku. Wymienione nieprawidłowości zauważył także organ nadzorujący – Wojewoda, który unieważnił uchwały dotyczące gospodarki odpadami podjęte przez Radę Miejską w Turku.

reklama

Pragniemy przypomnieć, że radni miejscy Lokalnego Porozumienia Samorządowego (LPS) – Romuald Antosik i Mariola Kadrzyńska-Siwek byli przeciwni proponowanym uchwałom dotyczącym tak wysokich stawek podatku śmieciowego oraz powierzeniu gospodarki odpadami w Turku nowo powołanej spółce PGO.

Lokalne Porozumienie Samorządowe (LPS) stanowczo protestuje wobec takich działań, jak powoływanie kolejnych spółek miejskich, których koszty utrzymania spadną na wszystkich mieszkańców Turku.

Wyrażamy nadzieję, że Rada Miejska w Turku ponownie rozpatrzy uchwały w sprawie obniżenia stawek podatku śmieciowego oraz sensu funkcjonowania spółki PGO. Tym razem w oparciu o zasadę gospodarności oraz w duchu dbałości o interes publiczny oraz wszystkich mieszkańców Turku.

reklama

Prezes
Lokalnego Porozumienia Samorządowego
Władysław Karski

Materiał promocyjny

Podobne artykuły

50-lecie par małżeńskich. Odznaczeni za miłość...

50-lecie par małżeńskich. Odznaczeni za miłość i...

25-09-2020
Listy do redakcji: Stanowisko RM Turek w...

Listy do redakcji: Stanowisko RM Turek w sprawie...

03-01-2020
Mariola Kadrzyńska-Siwek przewodniczącą Rady...

Mariola Kadrzyńska-Siwek przewodniczącą Rady...

20-11-2018
reklama
reklama
reklama