poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

Wie (prawie)wszystko o pożarnictwie

Wie (prawie)wszystko o pożarnictwie
 

16 marca 2013 roku w Kowalach Pańskich odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół gimnazjalnych uczeń Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika Mateusz Pieśkiewicz zdobył drugie miejsce. Spośród szesnaściorga uczniów tej kategorii wiekowej, reprezentującej gimnazja z całego powiatu tureckiego, Mateusz uległ tylko Marlenie Wojtkowiak z Malanowa.

reklama

Ogromna pasja oraz ciężka praca polegająca na przyswojeniu sobie wiadomości z zakresu między innymi tradycji i historii straży pożarnych, organizacji i zadań ochrony przeciwpożarowej, przyczyn oraz okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożarów, organizacji i prowadzenia akcji ratowniczej, sprzętu ratowniczo – gaśniczego czy zasad udzielania pierwszej pomocy zaowocowała w przypadku Mateusza bardzo dobrym wynikiem w tym niesamowicie trudnym konkursie.

Gratulujemy Mateuszowi tego kolejnego osiągnięcia, szczególnie, że w pierwszej trójce powiatu uplasował się trzeci rok z rzędu.

Opracowanie: Emil Piekarczyk

Podobne artykuły

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na...

Urząd Pracy w Turku przygotowuje się na zwolnienia...

29 lip.
Wideo: Powiat stworzył warunki do inwestowania....

Wideo: Powiat stworzył warunki do inwestowania....

11-01-2018
Bożonarodzeniowy prezent dla

Bożonarodzeniowy prezent dla "Tęczowego" przedszkola

22-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama