poniedziałek 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna, Krystyny

reklama

Rozważasz przebranżowienie? Sprawdź kierunki medyczne w szkole policealnej GoWork w Poznaniu

Rozważasz przebranżowienie? Sprawdź kierunki medyczne w szkole policealnej GoWork w Poznaniu
 

Nie zawsze kariera zawodowa układa się po naszej myśli. Sytuację komplikują zmieniające się trendy na rynku pracy, ale też indywidualne powody np. wypalenie, czy niezadowolenie z wynagrodzenia. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest przebranżowienie. Od czego zacząć? Jak nabyć nowy zawód i umiejętności w Poznaniu? Jak wybrać zawód, który zapewni dobre perspektywy zawodowe?

Przebranżowienie - kiedy warto się na nie zdecydować?

Na przebranżowienie decyduje się coraz więcej osób i to z różnych powodów. Zmiana zajęcia wynika zwykle z:

reklama
  • braku satysfakcji z wykonywanej pracy i wypalenia zawodowego;

  • niskich zarobków;

  • problemów ze znalezieniem pracy;

  • braku odpowiednich kwalifikacji do uzyskania zatrudnienia.

    reklama

W każdej z tych sytuacji nabycie całkiem nowych umiejętności i kwalifikacji przynosi dobre efekty. Osoba podejmująca przebranżowienie ma szansę na wyższe wynagrodzenie, uzyskanie stałej pracy, a także zajęcie, którego wykonywanie przynosi zadowolenie i poczucie spełnienia. Jest to proces o tyle korzystny, że można go podjąć praktycznie w każdym momencie. Tylko od samego pracownika zależy, w jaki sposób podejmie naukę nowego zawodu.

Szkoła policealna, czyli dobry sposób na zmianę zawodu

Decyzja o przebranżowieniu nie jest trudna. Znacznie bardziej skomplikowana jest realizacja całego procesu. Jak podjąć się tego zadania? Co zrobić, by nie rzucać pracy, a jednocześnie nabyć nowe umiejętności?

Z pomocą przychodzą różne kursy i szkolenia, jednak nie zawsze ich program jest wystarczająco wyczerpujący pod względem przekazywanej wiedzy. Czasami też trudno pogodzić ich realizację z wykonywaną pracą. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest szkoła policealna. W zależności od kierunku nauka trwa kilka miesięcy. Kształcenie dotyczy zarówno wiedzy teoretycznej, jak i wielogodzinnych praktyk prowadzonych przez specjalistów z różnych branż. Warto podkreślić tu elastyczność nauki. Osoby podejmujące naukę w Szkole Policealnej GoWork.pl mają do wyboru tryb dzienny, wieczorowy i weekendowy, a więc z łatwością dostosują zajęcia do codziennych obowiązków.

Kształcenie w szkole policealnej GoWork - perspektywy zawodowe w Poznaniu

Przyjrzyjmy się perspektywom zawodowym w procesie przebranżowienia, które zapewnia Szkoła Policealna GoWork w Poznaniu. Różnorodność kierunków jest bardzo duża. Całkiem nowe kwalifikacje można uzyskać przykładowo w branży medycznej, kosmetycznej, administracyjnej, czy z zakresu ekonomii.

Wybór danego kierunku kształcenia należy oprzeć na różnych czynnikach. Jednym z nich są indywidualne zainteresowania. Wykonywanie zadań zawodowych, które są naszą pasją, sprawią, że praca staje się nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością. Znacznie łatwiej jest uzyskać w niej poczucie spełnienia. Innym czynnikiem są możliwości na rynku pracy. Warto wybierać kierunki przyszłościowe, a więc takie, w jakich zapotrzebowanie na pracowników jest duże lub będzie wzrastać. Nie bez znaczenia są też potencjalne miejsca pracy. Uzyskanie danego zawodu, w którym wybór pracodawców jest szeroki, znacznie ułatwia i przyśpiesza proces znalezienia zatrudnienia.

Jakie kierunki dają szansę na zdobycie dobrej pracy w Poznaniu?

W Szkole Policealnej GoWork w Poznaniu coraz większym zainteresowaniem cieszą się kierunki medyczne. Jest to całkiem zrozumiałe - wszelkie analizy wskazują, że to właśnie ta branża odnotowuje stały wzrost i zapotrzebowanie na pracowników. Przykładem kierunków, na których można uzyskać wiedzę medyczną i praktyczne umiejętności z tego zakresu jest Asystentka stomatologiczna z ortodoncją lub Masaż z rehabilitacją. Zarówno usługi stomatologiczne, jak i związane z masażem zyskują na popularności. Społeczeństwo coraz bardziej dba o swoje zdrowie, począwszy od pięknego uśmiechu, po leczenie rozmaitych schorzeń związanych z kręgosłupem. Asystentka ma więc sporo pracy w gabinetach stomatologicznych, a masażysta szybko zapełnia swój grafik pacjentami. To z kolei przekłada się na możliwość uzyskania wysokich zarobków.

Warto też podjąć kształcenie związane z kosmetologią z podobnych powodów. Zapotrzebowanie na tego typu usługi również wzrasta, dając dobre możliwości rozwoju zawodowego, w tym również prowadzenia własnego biznesu.

Osoby poszukujące przyszłościowego zawodu powinny rozważyć także zawód opiekuna osoby starszej. Wynika to z prognoz dotyczących struktury społeczeństwa. Z każdym rokiem przybywać będzie seniorów, dlatego na rynku pojawiać się będzie coraz więcej propozycji pracy dla opiekunów. W tym zawodzie również potrzebna jest odpowiednia wiedza, którą można uzyskać za sprawą kształcenia w szkole policealnej.

Jeśli chodzi o sam Poznań, dobrze jest wybrać zawód deficytowy, a więc taki, w którym odnotowuje się zbyt mało kandydatów względem publikowanych ofert. Zgodnie z Barometrem zawodów, profesje te w mieście dotyczą przykładowo sektora administracji, księgowości i finansów. Takie kierunki w Szkole Policealnej GoWork sprawią, że przebranżowienie się przyniesie oczekiwane efekty.

źródło: materiał prasowy nadesłany / sponsorowany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Zawód Opiekunki w Niemczech - pierwszy krok na...

Zawód Opiekunki w Niemczech - pierwszy krok na drodze zawodowego rozwoju

7 mrz.
Szefie, porozmawiajmy o podwyżce - techniki...

Szefie, porozmawiajmy o podwyżce - techniki negocjacji, które musisz...

12-10-2023
Co oferuje rynek pracy w Koninie?

Co oferuje rynek pracy w Koninie?

23-03-2023
Opieka osób starszych w Niemczech. Jakie...

Opieka osób starszych w Niemczech. Jakie kompetencje musi posiadać...

16-01-2023
Odzież wodoochronna a nawet kamizelki...

Odzież wodoochronna a nawet kamizelki balistyczne. W nowym zakładzie...

07-01-2023
Jak łączyć pracę i naukę. Dodatkowa praca.

Jak łączyć pracę i naukę. Dodatkowa praca.

02-01-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama