sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Przebyli świat w 80 minut

Przebyli świat w 80 minut
 

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku rozpoczęła się właśnie ogólnoeuropejska kampania Tydzień z Internetem. Pracownicy biblioteki wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół Technicznych w Turku pomagają seniorom wdrożyć się w zawiłą, cyfrową rzeczywistość.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęto od scenariusza pn. „W 80 minut dookoła świata”. W sumie 16 seniorów, przy pomocy 8 wolontariuszy, odbyło wirtualną podróż po wszystkich kontynentach. Uczniowie ZST w Turku, pod przewodnictwem pracownika biblioteki Marcina Michalaka, pokazali uczestnikom w jaki sposób korzystać z internetowej aplikacji Google Maps, a następnie pomagali przy wykonywaniu licznych zadań.

reklama

Jutrzejsze spotkanie odbędzie się pod hasłem „Koncert życzeń” i będzie dotyczyło poszukiwań ulubionych utworów w Internecie. Z kolei w środę seniorzy dowiedzą się jak szukać porad i informacji o zdrowiu. Ostatnie spotkanie dotyczyć będzie internetowych komunikatorów.

Tegoroczny edycja wydarzenia odbywa się w dniach 18 – 24 marca. Czas trwania jednego spotkania to od półtorej godziny. Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez sieć organizacji Telecentre-Europe, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. W poprzednich dwóch edycjach (2011, 2012) udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Kampanię aktywnie wspiera Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej.

Polską edycję Tygodnia z Internetem 2013 wspólnie koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie.

Przebyli świat w 80 minut

Podobne artykuły

Miranda wsparła seniorów w powiecie

Miranda wsparła seniorów w powiecie

11 kw.
Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny!...

Kącik profilaktyka: Seniorze bądź ostrożny! Nie...

04-10-2019
Szczepienia dla seniorów przeciw grypie

Szczepienia dla seniorów przeciw grypie

19-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama