niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

W ZSO jak w USA

W ZSO jak w USA
 

W miniony piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Turku odbyła się impreza pod nazwą English-Non-Stop. Uczestnicząca w niej młodzież miała okazję nie tylko wykazać się swą wiedzą, ale także spotkać przedstawiciela Ambasady Amerykańskiej.

W szranki stanęło 40 młodych ludzi. Byli to uczniowie Gimnazjum nr 1 w Turku, Zespołu Szkół w Przykonie, Zespołu Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Członkowie dziesięciu czteroosobowych drużyn w trakcie konkursu musieli wykazać się znajomością języka anielskiego podczas pracy  z tekstem czytanym, a także zademonstrować jego rozumienie ze słuchu. Nastolatkowie pisali również opowiadania oraz rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny.

reklama

W wydarzeniu uczestniczył były nauczyciel LO – Dan Hall. Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu tego wyjątkowego gościa, obecnie będącego drugim sekretarzem sekcji polityczno-ekonomicznej Ambasady Amerykańskiej.

Starania nastolatków oceniały panie: Karolina Gryczyńska, Agnieszka Pawlak, Marta Ilkowska-Nowak i Barbara Oleksy. Ostatecznie okazało się, że I miejsce w językowym konkursie zajęła drużyna uczniów Gimnazjum nr 1 w Turku: Inga Dawicka, Monika Buchelt, Katarzyna Kowalska i Marcin Jastrzębski. Na II i III lokacie uplasowali się reprezentanci LO: Adrianna Bochyńska, Paulina Baranowska, Anna Litwin i Robert Kaczmarek z klasy 2c, a także Natalia Skowron, Karolina Piskuła, Marlena Frydzińska i Ewelina Kmita, również z klasy 2c.

Impreza dydaktyczna English-Non-Stop odbyła się dzięki zaangażowaniu anglistek ZSO w Turku - Magdaleny Raszewskiej oraz Olgi Wojtkowiak, a celem przedsięwzięcia było popularyzowanie nauki języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych.

Opracował: AW
Fot. M. Derucki

reklama
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Podobne artykuły

Remiza w Natalii ma nowy dach. Kolejna...

Remiza w Natalii ma nowy dach. Kolejna inwestycja w...

5 lip.
W zdrowym ciele - zdrowy duch! Mieszkańcy Kun i...

W zdrowym ciele - zdrowy duch! Mieszkańcy Kun i...

23 kw.
Wykład Makarego Górzyńskiego zainaugurował cykl...

Wykład Makarego Górzyńskiego zainaugurował cykl...

22 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama