sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

W czytaniu są najlepsi

W czytaniu są najlepsi
 

Czwartoklasiści ze szkół podstawowych z Turku i powiatu tureckiego udowodnili, że uwielbiają czytać, a co więcej robią to po mistrzowsku. Młodzi pasjonaci literatury swoje umiejętności zaprezentowali podczas finału konkursu powiatowego ph. „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”. Tegorocznym bohaterem zmagań czytelniczych został Kornel Makuszyński.

W finale konkursu, który odbył się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku zmierzyło się ze sobą 11 czwartoklasistów – Mistrzów Pięknego Czytania. Wśród najpiękniej czytających znaleźli się reprezentanci szkół podstawowych z Miłaczewa, Władysławowa, Skarżyna, Brudzewa, Tuliszkowa, Słodkowa, Dobrej, Przykony oraz Turku. Aby zawalczyć o tytuł Super Mistrza Pięknego Czytania uczestnicy musieli zaprezentować wybrany przez siebie a przygotowany wcześniej do wyboru przez organizatorów jeden tekst poetycki i jeden prozatorski autorstwa Kornela Makuszyńskiego.

reklama

Czytelniczych mistrzów oceniała komisja w składzie: Maria Witczak – instruktor teatralny, Wanda Grzeszkiewicz – dyrektor MiPBP w Turku oraz Małgorzata Drzewiecka – kierownik Działu Grodzenia, Opracowania i Udostępniania Zbiorów MIPBP w Turku. Jury po wysłuchaniu 11 prezentacji i dokonaniu oceny interpretacji czytanych tekstów postanowiło przyznać Tytułu Super Mistrza Pięknego Czytania dwójce uczestników – w kategorii miasto Turek – Agnieszce Majda a w kategorii gminy powiatu tureckiego – Krystianowi Świętochowskiemu.

W międzyczasie rozstrzygnięto również plebiscyt ph. Lista Przebojów Książkowych dla Nastolatków” za rok 2012. Spośród zaproponowanych lektur największa poczytnością cieszyła się książka„Naznaczona” autorstwa Phyllis Christine Cast, Kristin Cast. Spośród czytelników biorących udział w plebiscycie wylosowano trzy osoby, które nagrodzono upominkami książkowymi. Wśród szczęśliwców znaleźli się: Martyna Baraniecka, Daria Jurkiewicz oraz Iwona Cieślak.

Rozstrzygnięcie konkursu swoim występem uświetniała grupa teatralna FUKS ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. 

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w...

Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w...

30-08-2021
Zagłosuj na dziewczyny z powiatu tureckiego w...

Zagłosuj na dziewczyny z powiatu tureckiego w finale...

24-09-2020
Klaudia Golczyńska z Russocic prosi o głosy w...

Klaudia Golczyńska z Russocic prosi o głosy w...

25-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama