wtorek 26 stycznia 2021

Lutosława, Normy, Pauliny

reklama

Nie zwlekaj z deklaracją

Nie zwlekaj z deklaracją
 

Jeszcze ponad 4 tysiące turkowian nie złożyło deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Termin jej złożenia mija 15 maja. Urząd Miejski w Turku zachęca jednak, by nie zostawiać tej czynności na „ostatnią chwilę”, bo nie uda się wówczas uniknąć kolejek.

Obsługa na bieżąco, bez stania w kolejkach, nerwowego oczekiwania i tracenia czasu - tak wygląda w tych dniach przyjmowanie deklaracji „śmieciowych” w turkowskim Urzędzie Miejskim. Codziennie robi to od kilkudziesięciu do ponad 100 osób. Obsługiwane są zaraz po wejściu do Urzędu, a że samo złożenie deklaracji trwa w zasadzie tylko kilka minut, czas jaki mieszkaniec musi sobie zarezerwować na wypełnienie tego obowiązku jest naprawdę minimalny. - Obsługa przebiega spokojnej atmosferze, jest czas na wyjaśnienie wszystkich niejasności związanych z nowym systemem, pracownicy Wydziału pomagają wypełnić deklarację wszystkim, którzy mają z tym problem – mówi Waldemar Trojan, kierownik Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Turku.

reklama

Dlatego urzędnicy zachęcają, by nie zwlekać ze złożeniem deklaracji do 15 maja, kiedy mija termin dokonania tej czynności, ale zrobić to już w tym tygodniu. Jeśli bowiem deklarację będzie chciało złożyć równocześnie kilka tysięcy osób, kolejki będą nieuniknione. A takiego scenariusza niestety należy się spodziewać, co pokazał pierwszy etap składania deklaracji. Wtedy również do Urzędu spływało po kilkadziesiąt deklaracji dziennie, natomiast ostatniego i przedostatniego dnia terminu – po ponad 500.

Urzędnicy przypominają, że złożenie deklaracji jest obowiązkowe dla każdego właściciela domu jednorodzinnego, natomiast za lokatorów bloków deklaracje składają zarządy spółdzielni, wspólnot lub deweloperzy.

Deklaracje należy składać w Urzędzie Miejskim w Turku w pokoju nr 109. Można też wysłać je pocztą na adres Urzędu: Kaliska 59, 62-700 Turek. Termin złożenia deklaracji mija 15 maja.

reklama

Ł. Maciejewski, doradca Burmistrza Turku ds. mediów

Podobne artykuły

Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

Po sesji Rady Miejskiej w Turku. Radni obniżyli...

27-11-2020
Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie...

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie Powiatowym...

22-09-2020
Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

Zmiana zasad opłat za śmieci w gm. Malanów

24-07-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama