wtorek 15 czerwca 2021

Jolanty, Lotara, Wita

11°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Pokazy mundurowych i ratowników już jutro!

Pokazy mundurowych i ratowników już jutro!
 

Pościg, symulowany wypadek samochodowy, pokazy ratownictwa – to wszystko (i o wiele więcej) będą mogli zobaczyć mieszkańcy Turku i okolic, którzy znajdą czas na to, by odwiedzić teren OSiR-u przy ul. Armii Krajowej w piątek 17 maja. Wszystko za sprawą kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Całość jakże interesujących działań potrwa od godz 9:00 do 14:00. Warto będzie odwiedzić OSiR już rano, gdyż wtedy dokonane zostaną prezentacje poszczególnych służb. Będzie to duża atrakcja dla najmłodszych, którzy otrzymają szansę rzucenia okiem na wyposażenie wozu strażackiego, karetki lub radiowozu. Później (ok. godz. 12:30) będzie jeszcze ciekawiej, gdyż uczestnicy wydarzenia zobaczą interesujący pokaz. W jego trakcie policjanci będą ścigać przestępcę, a tuż potem mundurowi i ratownicy medyczni przystąpią do udzielania pomocy uczestnikom wypadku samochodowego, uwięzionym w pojeździe.

reklama

Turkowianie będą nie tylko widzami wielu interesujących wydarzeń, ale także na własnej skórze przekonają się, jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy autem. Dobitnie będzie można to odczuć dzięki tzw. symulatorowi zderzeń.

Kampania edukacyjno-profilaktyczna „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” będzie mogła dojść do skutku dzięki inicjatywie Komendy Powiatowej Policji w Turku, a także współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie, Działu Pomocy Doraźnej przy SP ZOZ w Turku oraz burmistrza miasta Turku.

AW

Podobne artykuły

Wideo: Podpalenie samochodu na Armii Krajowej....

Wideo: Podpalenie samochodu na Armii Krajowej....

18-12-2020
W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu...

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu Uniejowskiej z...

25-06-2020
Nowa strefa aktywności w Turku

Nowa strefa aktywności w Turku

24-01-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama