Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Poszedł z Kawką na ugodę

Poszedł z Kawką na ugodę
 

Dziś rano doszło do ugody pomiędzy byłym dyrektorem szpitala Bogdanem Kawką, a reprezentującym SP ZOZ w Turku Maciejem Rosiakiem. Decyzja ta jest o tyle niezrozumiała, iż już wstępny raport RIO wskazuje na liczne zaniechania w turkowskiej lecznicy w latach 2011-12.

Jak informowaliśmy na początku lutego, Zarząd Powiatu Tureckiego zadecydował o nagłym odwołaniu Bogdana Kawki ze stanowiska dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku. Zwolnienie odbyło się w trybie dyscyplinarnym.

reklama

Dzień później Bogdan Kawka zapowiedział, że sprawa trafi do sądu, gdzie będzie domagał się zadośćuczynienia za poniesione straty moralne.

Dyrektor Rosiak argumentuje swoją decyzję przede wszystkim względami ekonomicznymi. Reprezentant szpitala mówi wprost, że długi proces wiąże się z wysokimi kosztami oraz dezorganizacją pracy w lecznicy. - Odszkodowanie dla pana Kawki jest i tak niższe, niż odprawa, którą dostałby, gdyby został zwolniony w zwykłym trybie – mówi Rosiak.

Z kolei starosta jest mocno zaskoczony decyzją p.o. dyrektora Rosiaka. - Napisałem już pismo z zapytaniem o oficjalny powód decyzji pana Rosiaka. Nie wyobrażam sobie, żeby w obecnej sytuacji zostało wypłacone odszkodowanie panu Kawce - mówi Zbigniew Bartosik. - Dążę do tego, aby sprawa wróciła na wokandę. - dodaje.

reklama

Bogdan Kawka informuje, że czuje się usatysfakcjonowany z doprowadzenia do ugody. Były dyrektor SP ZOZ w Turku otrzymał 17 000 zł odszkodowania.

MD

Podobne artykuły

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

Zarząd Powiatu Tureckiego powierzył stanowisko...

05-02-2020
Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

Andrzej Wojtkowiak wnioskował o zmianę terminu...

17-12-2019
Wideo: Podsumowano 100 dni pracy Zarządu...

Wideo: Podsumowano 100 dni pracy Zarządu Powiatu...

27-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama