sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Czerwiec pod znakiem imprez dla najmłodszych

Czerwiec pod znakiem imprez dla najmłodszych
 

Wraz z początkiem czerwca rozpocznie w Turku cykl imprez zadedykowanych dla dzieci. Zbliżające się wakacje, ciepłe i słoneczne dni sprzyjają spotkaniom na świeżym powietrzu, podczas których maluchy mogą pobawić się, a rodzice porozmawiać. Co Turek oferuje dzieciom?

29 maja najmłodsi fani literatury będą mieli okazję, by wziąć udział w spotkaniu autorskim z Laurą Łącz, która oprócz aktorstwa, spełnia się także w pisaniu książek dla dzieci i młodzieży. Chętnych zapraszamy do sali Miejskiego Domu Kultury od godz. 11.00, wstęp jest wolny. Jednocześnie na skwerze miejskim przy ławeczce Mehoffera odbędzie się kiermasz książek autorski, w którym ona sama weźmie udział od godz. 13.00. W razie niepogody zostanie on przeniesiony do Hotelu Arkady.

reklama

Dnia 1 czerwca w parku miejskim im. Żerminy Składkowskiej zorganizowana będzie impreza pt. „Uśmiech dzieciom”, podczas której celebrowany będzie Międzynarodowy Dzień Dziecka. Do wspólnej zabawy zaproszą profesjonalni klauni: Pufi i Tofcio, a także Pipi Langstrumpf z przyjaciółką. Mali miłośnicy zwierząt będą mogli spróbować przejażdżki na kucyku, by następnie wpaść w wir zabawy w dmuchanym parku rozrywki. Na dzieciaki, te małe i większe, czekają stanowiska sklepów z zabawkami, eksperymenty chemiczne oraz zabawa z klockami Lego. Na ten dzień zaplanowano także Mistrzostwa Miasta Turek w Wędkarstwie Rzutowym.

5-6 czerwca w sali Miejskiego Domu Kultury odbędzie się 41. Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli. Impreza rozpoczyna się o godzinie 17.00, udział w niej weźmie klaun Mateusz z Łodzi, który będzie czuwać nad dobrą zabawą i miłą atmosferą. Mali przedstawiciele przedszkoli zaprezentują swoje talenty i pierwsze osiągnięcia. Wstęp wolny.

Nie tylko dzieci, ale przede wszystkim dorośli mogą wziąć udział w III Prezentacji Zespołów Weselnych chałTURa, która będzie miała miejsce 14 czerwca w Parku Miejskim im. Konstytucji 3- maja (przy MDK) o godz. 18.00. Po przeglądzie zespołów wśród publiczności zostanie przeprowadzony plebiscyt, który wyłoni najlepszy wśród nich. Na zwycięzcę czeka nagroda - niespodzianka. Gwiazdą wieczoru będzie Big Band miasta Turek.

2
3
4
5

Podobne artykuły

Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w...

Wideo: Gospodynie z Będziechowa wygrywają w...

30-08-2021
Zagłosuj na dziewczyny z powiatu tureckiego w...

Zagłosuj na dziewczyny z powiatu tureckiego w finale...

24-09-2020
Klaudia Golczyńska z Russocic prosi o głosy w...

Klaudia Golczyńska z Russocic prosi o głosy w...

25-06-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama