Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Nie ma szans na hotel dla psów

Nie ma szans na hotel dla psów
 

W czasie wakacji wiele czworonogów trafia na ulicę lub do lasu przez swych wybierających się na urlop właścicieli. Skalę tego zjawiska mogłoby zapewne zmniejszyć pojawienie się w Turku hotelu dla zwierząt, jednak jak można było się dowiedzieć podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej, do utworzenia takiego przybytku na pewno nie dojdzie przy miejscowym schronisku.

Problem tego, co zrobić z czworonogami letnią porą, poruszyła radna Nitecka-Olenderek: – Czy jest możliwość utworzenia przy schronisku dla zwierząt hotelu na okres wakacji? Często właściciele, wyjeżdżając gdzieś na wczasy, mają problem. Czy jest taka ewentualność? Do pytania dołączył się także Tomasz Kwaśny.

reklama

Jak się szybko okazało, nie ma raczej możliwości, by tego typu inicjatywa została zrealizowana. Nadzieje zatroskanych o dobro czworonogów i wygodę ich właścicieli samorządowców rozwiał prezes PGKiM. – Inicjatywa może i słuszna, może i wymagałaby pochylenia, ale praktycznie nie ma miejsca, żeby taką usługę uruchomić. Schronisko było budowane na 80 zwierząt, zostało już rozbudowane w granicach możliwości terenu na którym się znajduje, skończyła się pojemność. Teraz jest zwierząt ponad 100, właściwie wstrzymaliśmy już ich przyjęcia. Nie ma fizycznie miejsca, by dostawić jakąś klatkę, a w przypadku hotelu musiało to by być pewnie o podwyższonym standardzie, z jakąś tam „gwiazdką” dla takiego pobytu, który by był komercyjnie płacony. Nie ma takiej możliwości – mówił podczas sesji Rady Miejskiej Mirosław Wypiór.

AW

Podobne artykuły

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.
Ile miesięcznie ton śmieci produkują...

Ile miesięcznie ton śmieci produkują turkowianie?...

10 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama