wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Co zrobić z PKS-em? Sprywatyzować, i to szybko

Co zrobić z PKS-em? Sprywatyzować, i to szybko
 

Zawsze podczas obrad miejskich samorządowców pojawia się temat kondycji lokalnego przewoźnika, więc także w trakcie XXVIII sesji pytano o to, co dalej z turkowskim PKS-em. Prezes Roman Skonieczny wyjaśnił radnym, że problemy najskuteczniej rozwiązałaby prywatyzacja.

Tematu kłopotów Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Turku nie zamierzał odpuścić Marian Mirosław Marczewski, dopytując o aktualną sytuację spółki. Jako że w sali im. Solidarności obecny był prezes Roman Skonieczny, to jemu oddał głos burmistrz Czapla. – Jeśli chodzi o sytuację finansową, to niestety cały czas spółka generuje straty. Mimo że ta strata w stosunku do czterech miesięcy roku poprzedniego jest o ok. 360 000 zł mniejsza, to nadal jest ponoszona. Mimo że obniżyliśmy koszty zużycia energii, jak i również wynagrodzeń, to jest to niewystarczające z powodu niekorzystnych tendencji zewnętrznych.

Co kryje się pod tym pojęciem? – Widoczny jest ciągły spadek przychodów z działalności podstawowej, w komunikacji regularnej, otwartej. Wpływa na to przede wszystkim czynnik wzrostu konkurencji na rynku, dumpingowanie cen, jak również niż demograficzny, zmniejszająca się liczba młodzieży szkolnej, która korzysta z naszych usług – wyliczał Roman Skonieczny.

Prezes PKS-u poinformował radnych, że uregulowane są wszelkie zobowiązania wynikające z ugód zawartych przez spółkę z wierzycielami, a wynagrodzenia są wypłacane pracownikom, choć z kilku lub kilkunastodniowym opóźnieniem. Roman Skonieczny zapowiedział oczywisty spadek przychodów spowodowany wakacjami, w czasie których zastrzyku finansowego można raczej spodziewać się dzięki prowadzeniu komunikacji pośpiesznej pomiędzy Turkiem, a miejscowościami wypoczynkowymi.

Ja osobiście życzyłbym panu burmistrzowi, żeby jak najszybciej udało się przeprowadzić proces prywatyzacji, pozyskania inwestora, który dokapitalizowałby tę spółkę – stwierdził w czasie XXVIII sesji Rady Miejskiej Roman Skonieczny.

reklama

AW

Podobne artykuły

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją...

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją szpitala i...

1 wrz.
Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

1 wrz.
Listy do redakcji: Lewica wybiła się na...

Listy do redakcji: Lewica wybiła się na polityczną...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama