poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kto tu kręci z „Hip-Hop festem”?

Kto tu kręci z „Hip-Hop festem”?
 

Nowa impreza „Hip-Hop fest in tour” jeszcze się nie odbyłą, a już zdążyła już wywołać niemałe zamieszanie. Organizatorzy mnożą pretensje skierowane do Urzędu Miasta o niewywiązanie się z obietnic pomocy. Z kolei instytucje wspierające (UM i MDK) mówią o skrajnie amatorskim podejściu organizatorów. Wersje obu stron znacznie różnią się od siebie. Kto tu kręci?

„Hip-Hop fest in tour” to nowa, jednodniowa impreza mająca propagować kulturę hip-hopową. Jej organizatorami są Artur Wodziński oraz Szczepan Łagiewka, którzy o pomoc poprosili Urząd Miasta oraz MDK. Jak wynika z informacji na plakacie, obie instytucje podjęły się wsparcia eventu. Aktualnie impreza ma się odbyć w sobotę 20 lipca w Pubie 69.

reklama

Jak mówi Kierownik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta, Anna Michalak, od początku współpracująca z Arturem Wodzińskim jest zszokowana jego postawą. Urząd Miasta zaproponował pomoc w postaci sfinansowania sceny, nagłośnienia, występujących zespołów, wydrukowania plakatów promujących event. Jako sponsorów i współorganizatorów, nikt nie informował ich jednak o zmianach zachodzących w planach dotyczących „Hip-Hop fest in tour”. Zmarnowały się przez to środki na drukowanie plakatów, które stawały się nieaktualne z każdą zmianą lokalizacji imprezy.

Zapytana o imprezę Dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Bożena Cesarz, podkreśla, że wszelka możliwa pomoc została udzielona: MDK oferuje pomoc w zorganizowaniu nagłośnienia i niezbędnego sprzętu, a także finansuje honorarium dla wykonawców, przeznaczając na ten cel aż 3,5 tys. zł. Organizatorzy z kolei twierdzą, iż obiecano im 1000 zł. Odmówiono im jedynie sali MDK, której potrzebowali przez zawirowania z lokalizacją imprezy, ponieważ, jak mówi Dyrektor MDK, zgłosili się zbyt późno, bo na tydzień przed planowaną imprezą.

Przypomnijmy, że początkowo festiwal miał odbyć się na terenie OSiRu z bezpłatnym wstępem. Następnie planowano przenieść ją do Pubu 21, już z płatnymi wejściówkami, obecnie zaś miejscem, w którym wydarzenie ma mieć miejsce jest Pub 69. Co dziwne, nikt z organizatorów nie poinformował właściciela Pubu 21 o rezygnacji z jego lokalu. Sebastian Haczkowski dowiedział się o tym dopiero od naszej redakcji.

Kontrowersje budzi także niebotyczna kwota 30 tys. zł., którą rzekomo mieli otrzymać organizatorzy na poczet „Hip-Hop fest in tour”. Urząd Miasta zaprzecza, by kiedykolwiek rozmawiano o takiej sumie. Wychodzi więc na to, że Szczepan Łagiewka oraz Artur Wodziński skarżą się o nieotrzymanie kwoty, która nigdy nie była dla nich przeznaczona.

reklama

Zarówno Urząd Miasta jak i MDK żalą się za to, iż organizatorzy eventu, którzy otrzymali szansę i kredyt zaufania, nie informują o zmianach w planach, nie odbierają telefonów, nie wykazują chęci współpracy i podchodzą niepoważnie do całego przedsięwzięcia. Być może przez taką postawę coraz więcej zespołów i wokalistów wycofuje się z wydarzenia.

Wokół imprezy gęstnieje atmosfera pełna niedomówień i wzajemnych oskarżeń. Młodzi ludzie otrzymali możliwość realizacji planów stworzenia w Turku nowej imprezy, a jedynie zniechęcili do siebie otoczenie. W przyszłości może to stać się przeszkodą dla innych, którzy będą chcieli wykazać się własną inicjatywą.

M.A.

Podobne artykuły

Lubisz hip hop? Ruszaj na RAP AIR FESTIWAL do...

Lubisz hip hop? Ruszaj na RAP AIR FESTIWAL do...

5 sierp.
Czepce wzbudziły sensację! Malanowska...

Czepce wzbudziły sensację! Malanowska "Tradycja"...

29 czerw.
We Władysławowie bili rekordy. Festiwal...

We Władysławowie bili rekordy. Festiwal Fundacji...

22 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama