piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Strażacy Ćwiczyli w Sun Garden

Strażacy Ćwiczyli w Sun Garden
 

Wyciek substancji używanej do produkcji pianki do materacy był powodem działań  chemiczno-ekologicznych na terenie zakładu Sun Garden w Malanowie. Na szczecie były to jedynie ćwiczenia mające na celu przygotowanie strażaków z JRG w Turku do tego typu zdarzeń.

Ćwiczenia odbyły się w dniu 30 sierpnia br. W tym roku scenariusz zakładał wyciek substancji chemicznej o skompilowanej nazwie toluilenodiizocyjanianu (TDI), wykorzystywanej do produkcji pianki poliuretanowej.

reklama

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy : JRG Turek, OSP Malanów, OSP Kowale Pańskie, OSP Kotwasice, a także grupa zakładowego pogotowia pożarowego z zakładu Sun Garden, która zaopatrzona jest w sprzęt ochrony chemicznej w postaci ubrań gazoszczelnych i sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Zakład Sun Garden, ze względu na charakter produkcji, został zaliczony do  grupy zakładów zwiększonego ryzyka. W związku z tym ćwiczenia odbywają się tam raz w roku.

Źródło i foto: KP PSP Turek

2
3
4

Podobne artykuły

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie... Pożar na...

5 paźd.
Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

Kolejne świadczenia ratownicze dla druhów z OSP...

30 wrz.
Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w...

Trzydzieści lat pod parasolem. Jubileusz w firmie...

19 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama