czwartek 28 stycznia 2021

Agnieszki, Kariny, Lesława

reklama

Bombowy chaos w Turku

Bombowy chaos w Turku - foto: freeimages.com / Piotr Lewandowski
foto: freeimages.com / Piotr Lewandowski 

W poniedziałkowy ranek niejeden rodzic wydzwaniał do swojego dziecka słysząc, że turkowskie szkoły są sprawdzane pod kątem umieszczenia w którejś z nich ładunku wybuchowego. Czy ktoś po raz kolejny starał się zdezorganizować swoim idiotycznym „żartem” pracę lokalnych placówek oświatowych, a może mieliśmy do czynienia jedynie z próbami ewakuacji?

Wielu rodziców solidnie najadło się strachu, gdy dowiedziało się, że prawdopodobnie znów – tak jak w dniu egzaminu maturalnego z matematyki w „ogólniaku” – ktoś postanowił zrobić głupi dowcip i postraszyć bombą.

reklama

Naszej redakcji udało się uzyskać nieoficjalną informację – która jednocześnie jako plotka zaczęła krążyła już "na mieście" – że w poniedziałkowy ranek anonimowy sprawca powiadomił burmistrza Czaplę  o ewentualnym podłożeniu ładunku w turkowskiej szkole, a niejasność informacji miała być powodem przeczesania przez policjantów podstawówek, gimnazjów, czy też szkół średnich.

Być może rodzice niepokoili się niepotrzebnie. Pod jedną ze szkół można było zauważyć osoby, spisujące tzw. protokół z próbnej ewakuacji, więc nie ma pewności, czy nie były to jedynie ćwiczenia. Był to jednak protokół z próbnej ewakuacji związanej z zagrożeniem pożarowym.

AW

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
Bombowy chaos w Turku - foto: M. Derucki

Podobne artykuły

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie...

Ładunki z bronią biologiczną w Starostwie Powiatowym...

22-09-2020
Wideo: 63-latek zasłabł na wieży obserwacyjnej....

Wideo: 63-latek zasłabł na wieży obserwacyjnej. W...

25-07-2019
Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

Fałszywy alarm bombowy w LO, ZST i ZSR. Matury...

07-05-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama