Referendum odwoławcze RM w Tuliszkowie już w niedzielę!

sobota 07 grudnia 2019

Agaty, Dalii, Sobiesława

reklama
Wzorek

Znamy wyniki sekcji - noworodek żył, potem go uduszono

Znamy wyniki sekcji - noworodek żył, potem go uduszono
 

Całym powiatem tureckim wstrząsnęło odnalezienie w sobotę na obrzeżach Turku zwłok noworodka. Znane są już wstępne wyniki sekcji, które wskazują na to, że dziecko nie urodziło się nieżywe. Ktoś je zamordował.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie - Marek Kasprzak, znane są już wstępne wyniki sekcji zwłok. Biegły stwierdził, iż dziecko urodziło się żywe, mogło żyć nawet przez kilka, kilkanaście godzin po porodzie. Potem maluch został uduszony.

reklama

Gwoli przypomnienia - w dniu 24 stycznia po godz. 15:00 na Komendę zatelefonował pewien mężczyzna. Będąc na spacerze nieopodal ul. Lutosławskiego natknął się na podejrzaną torbę, pozostawioną w odległości nieco ponad 10 metrów od drogi. Na zmrożonej ziemi w czarnej, materiałowej, zapinanej na zamek torbie znajdowały się – wyglądające na w pełni wykształcone – zwłoki noworodka płci męskiej, z odciętą pępowiną. Ciałko zawinięte było w materiał, kawałek poszewki. W tej samej torbie znajdowała się jeszcze reklamówka z elementami biologicznymi (najprawdopodobniej łożyskiem matki) oraz łopatka/szufelka.

Aktualnie trwają intensywne działania, mające na celu wyjaśnienie przyczyn zdarzenia i odnalezienie matki dziecka. Prokuratura prosi, by osoby mające wiedzę na temat tego, kim mogła być matka noworodka, skontaktowały się z Policją.

AW
Źródło: KPP w Turku / Prokuratura Okręgowa w Koninie

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

6 lat więzienia dla matki zabitego noworodka

6 lat więzienia dla matki zabitego noworodka

29-09-2015
Zabijając noworodka była poczytalna....

Zabijając noworodka była poczytalna. Turkowiance...

02-07-2015
Dziecko uduszono ligniną. Noworodka znalazł...

Dziecko uduszono ligniną. Noworodka znalazł dziadek

27-03-2015

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama