czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Prokuratura: 9-letni Adaś został zabity nożem. Maciej J. zatrzymany, grozi mu dożywocie

Wideo: Prokuratura: 9-letni Adaś został zabity nożem. Maciej J. zatrzymany, grozi mu dożywocie
 

Podczas zwołanej w środę 1 stycznia 2020 r. konferencji prasowej w Prokuraturze Rejonowej w Turku, przekazano do opinii publicznej ustalenia śledczych związane z tragicznymi wydarzeniami z wtorku 31 grudnia 2019.  Jak poinformowała dziennikarzy rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prokurator Aleksandra Marańda 9-letni Adaś zmarł na skutek ran zadanych ostrym narzędziem. W mieszkaniu ofiary zabezpieczono nóż kuchenny ze śladami krwi. Prokuratura zastosowała wobec 19-letniego brata ofiary Macieja J. zatrzymanie na 48 godzin.

Wg ustaleń prokuratury w dniu 31 grudnia około godziny 12.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej na Osiedlu Wyzwolenia. Zadysponowany patrol policji przybyły na miejsce zdarzenia ujawnił zwłoki 9-letniego Adasia. Dziecko nie dawało żadnych oznak życia. Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego bezskutecznie próbował reanimować chłopca. Na ciele dziecka ujawniono rany kłute. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą, która pod nadzorem prokuratora prowadziła bardzo drobiazgowe, szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia związane z zabezpieczeniem wszystkich śladów i dowodów przestępstwa.

reklama

Podczas czynności w mieszkaniu na Osiedlu Wyzwolenia doszło do odnalezienia i zabezpieczenia noża kuchennego na którym znajdowały się ślady brunatno krwawe przypominające ślady świeżej krwi. Biegły medycyny sądowej ujawnił na ciele dziecka kilka ran kłutych zadanych narzędziem ostrym. Rany zdaniem biegłego mogły zostać zadane zabezpieczonym nożem kuchennym. Biegły stwierdził, że dziecko zmarło śmiercią nagłą i gwałtowną wskutek odniesionych obrażeń. Ustalenia z miejsca zdarzenia zostały potwierdzone przeprowadzaną aktualnie sekcją zwłok.

W mieszkaniu przebywał m.in. brat ofiary Maciej J. W związku ze zdarzeniem nastolatek został zatrzymany. Na miejscu zdarzenia poddano go badaniu alkomatem, który okazał się negatywny. Maciej J. Został przewieziony do Szpitala w Turku w celu pobrania krwi do badań na zawartość środków psychotropowych i substancji odurzających. Na chwile obecną nie jest znany wynik tego badania.

Prokuratura Rejonowa w Turku wszczęła śledztwo z artykułu 148 paragraf 1 Kodeksu Karnego tj. Zbrodni zabójstwa za którą grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności oraz dożywotniego pozbawienia wolności. Po przeprowadzonej sekcji zwłok prokurator zaplanował z udziałem Macieja J. czynności procesowe polegające na ogłoszeniu mu zarzutu zabójstwa oraz przesłuchana go w charakterze poderzanego.

Całość konferencji w naszym materiale wideo:

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
2
3

Podobne artykuły

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

14-10-2021
Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama