niedziela 12 lipca 2020

Brunona, Jana, Wery

reklama

Wideo: Sprawa zabójstwa Adasia priorytetem śledczych. Prokuratura czeka na wyniki badań

Wideo: Sprawa zabójstwa Adasia priorytetem śledczych. Prokuratura czeka na wyniki badań - fot. Turek.net.pl
fot. Turek.net.pl 

Na zwołanej w dniu 26 lutego br. konferencji prasowej w Prokuraturze Okręgowej w Koninie odniesiono się m.in. do sprawy zabójstwa 10-letniego Adasia. Jak poinformowano postępowanie ma bardzo dynamiczny przebieg i jest priorytetowo traktowane przez pracujących przy sprawie śledczych. 

Prokuratura Okręgowa w Koninie nadzoruje śledztwo przeciwko Maciejowi J. podejrzanemu o popełnienie zbrodni zabójstwa tj. czyn z art. 148 1 kk. Wymienionemu zarzuca się, iż w dniu 31 grudnia 2019 roku, w Turku, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zabił swojego 10-letniego brata Adama. Adaś otrzymał wtedy 17 ran nożem kuchennym, które spowodowały nagłą i gwałtowną śmierć chłopca. 

reklama

Aktualnie trwa oczekiwanie na opinię Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w celu zbadania pobranej od podejrzanego Macieja J. krwi na zawartość środków psychoaktywnych oraz opinii biegłych z dziedziny biologi, daktyloskopii oraz osmologii.

Postępowanie jest prowadzone dynamicznie i ma na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności, również stanu psychicznego sprawcy, bo to jest istotne. Państwo znacie okoliczności części tej sprawy (…) z uwagi na charakter, na osobę pokrzywdzoną musi być wszechstronnie wyjaśnione, również pod kątem ewentualnej poczytalności bądź nie sprawcy (...) Jest to jedna z priorytetowych spraw -  przekazał Krzysztof Szczesiak, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Koninie 

reklama

Po zgromadzeniu pełnego materiału dowodowego konieczne będzie zweryfikowanie treści zarzutu przedstawionego podejrzanemu, powołanie biegłych psychiatrów i ewentualnie biegłego psychologa celem ustalenia m.in. zdrowia psychicznego podejrzanego  Macieja J. Oraz jego poczytalności w trakcie zabójstwa. 

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Turku z dnia 2 stycznia 2020 roku wobec Macieja J. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 mc.  Prokuratura nie wyklucza wniosku o przedłużenie aresztu.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji...

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji...

22 czerw.
Maciej J. oczekuje na badania psychiatryczne....

Maciej J. oczekuje na badania psychiatryczne. Biegli...

15 kw.
Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J.

Przedłużono areszt tymczasowy dla Macieja J.

27 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama