czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Sprawa zabójstwa Adasia priorytetem śledczych. Prokuratura czeka na wyniki badań

Wideo: Sprawa zabójstwa Adasia priorytetem śledczych. Prokuratura czeka na wyniki badań - fot. Turek.net.pl
fot. Turek.net.pl 

Na zwołanej w dniu 26 lutego br. konferencji prasowej w Prokuraturze Okręgowej w Koninie odniesiono się m.in. do sprawy zabójstwa 10-letniego Adasia. Jak poinformowano postępowanie ma bardzo dynamiczny przebieg i jest priorytetowo traktowane przez pracujących przy sprawie śledczych. 

Prokuratura Okręgowa w Koninie nadzoruje śledztwo przeciwko Maciejowi J. podejrzanemu o popełnienie zbrodni zabójstwa tj. czyn z art. 148 1 kk. Wymienionemu zarzuca się, iż w dniu 31 grudnia 2019 roku, w Turku, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zabił swojego 10-letniego brata Adama. Adaś otrzymał wtedy 17 ran nożem kuchennym, które spowodowały nagłą i gwałtowną śmierć chłopca. 

reklama

Aktualnie trwa oczekiwanie na opinię Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w celu zbadania pobranej od podejrzanego Macieja J. krwi na zawartość środków psychoaktywnych oraz opinii biegłych z dziedziny biologi, daktyloskopii oraz osmologii.

Postępowanie jest prowadzone dynamicznie i ma na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności, również stanu psychicznego sprawcy, bo to jest istotne. Państwo znacie okoliczności części tej sprawy (…) z uwagi na charakter, na osobę pokrzywdzoną musi być wszechstronnie wyjaśnione, również pod kątem ewentualnej poczytalności bądź nie sprawcy (...) Jest to jedna z priorytetowych spraw -  przekazał Krzysztof Szczesiak, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Koninie 

Po zgromadzeniu pełnego materiału dowodowego konieczne będzie zweryfikowanie treści zarzutu przedstawionego podejrzanemu, powołanie biegłych psychiatrów i ewentualnie biegłego psychologa celem ustalenia m.in. zdrowia psychicznego podejrzanego  Macieja J. Oraz jego poczytalności w trakcie zabójstwa. 

reklama

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Turku z dnia 2 stycznia 2020 roku wobec Macieja J. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 mc.  Prokuratura nie wyklucza wniosku o przedłużenie aresztu.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
fot. Turek.net.pl2
fot. Turek.net.pl3
fot. Turek.net.pl4

Podobne artykuły

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

14-10-2021
Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był...

Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był...

16-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama