sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej Macieja J. o kolejne 4 tygodnie

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej Macieja J. o kolejne 4 tygodnie - Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne 

Prokuratura Rejonowa w Koninie wnioskuje o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej Macieja J. 19-latek brat zmarłego tragicznie 9-letniego Adasia jest podejrzany o jego zabójstwo do którego doszło w sylwestra 2019 roku na osiedlu Wyzwolenia w Turku.

Jak informuje w rozmowie z redakcją Turek.net.pl Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie, dzisiaj tj 22 czerwca został przesłany wniosek do Sądu Okręgowego w Koninie o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej Macieja J.  Czynności mają ocenić stan psychiczny podejrzanego o zabójstwo brata są prowadzone od 26 maja w jednym z ośrodków w kraju. Prokuratura wnioskuje o kolejne 4 tygodnie obserwacji.

reklama

- Trwająca obserwcaja psychiatryczna to ostami z etapów prowadzonego postępowania. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy jest praktycznie kompletny zatem prokurator prowadzący podejmie niebawem decyzje co do dalszych czynności - informuje Aleksanda Marańda.

Przypomnijmy, że w kwietniu po doniesieniach związanych z brakiem środków odurzających w organizmie Macieja J. oskarżonego o zabójstwo młodszego brata Adasia, kolejnym etapem prowadzonego śledztwa było poddanie podejrzanego obserwacji i badaniom psychiatrycznym.  

Jednocześnie w toku śledztwa powołano kolejnych biegłych z dziedziny teleinformatyki do zbadania zabezpieczonych na miejscu zbrodni telefonów oraz komputera stacjonarnego należącego do podejrzanego na okoliczność ewentualnego ujawnienia w jego pamięci treści mogących mieć związek z zaistniałym zdarzeniem. 

Maciejowi J. zarzuca się, iż w dniu 31 grudnia 2019 roku, w Turku, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zabił swojego 9-letniego brata Adama. Adaś otrzymał wtedy 17 ran nożem kuchennym, które spowodowały nagłą i gwałtowną śmierć chłopca. 19-letniemu Maciejowi J., prokuratura zarzuca zbrodnię zabójstwa z artykułu 148 KK.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

Nieletni ze złamaną żuchwą w szpitalu w Łodzi....

14-10-2021
Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

Finał sprawy o bratobójstwo. Maciej J. był...

26-11-2020
Porachunki czy chęć zysku?

Porachunki czy chęć zysku?

30-10-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama