czwartek 24 września 2020

Dory, Gerarda, Maryny

reklama

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej Macieja J. o kolejne 4 tygodnie

Prokuratura wnioskuje o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej Macieja J. o kolejne 4 tygodnie - Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne 

Prokuratura Rejonowa w Koninie wnioskuje o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej Macieja J. 19-latek brat zmarłego tragicznie 9-letniego Adasia jest podejrzany o jego zabójstwo do którego doszło w sylwestra 2019 roku na osiedlu Wyzwolenia w Turku.

Jak informuje w rozmowie z redakcją Turek.net.pl Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie, dzisiaj tj 22 czerwca został przesłany wniosek do Sądu Okręgowego w Koninie o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej Macieja J.  Czynności mają ocenić stan psychiczny podejrzanego o zabójstwo brata są prowadzone od 26 maja w jednym z ośrodków w kraju. Prokuratura wnioskuje o kolejne 4 tygodnie obserwacji.

reklama

- Trwająca obserwcaja psychiatryczna to ostami z etapów prowadzonego postępowania. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy jest praktycznie kompletny zatem prokurator prowadzący podejmie niebawem decyzje co do dalszych czynności - informuje Aleksanda Marańda.

Przypomnijmy, że w kwietniu po doniesieniach związanych z brakiem środków odurzających w organizmie Macieja J. oskarżonego o zabójstwo młodszego brata Adasia, kolejnym etapem prowadzonego śledztwa było poddanie podejrzanego obserwacji i badaniom psychiatrycznym.  

Jednocześnie w toku śledztwa powołano kolejnych biegłych z dziedziny teleinformatyki do zbadania zabezpieczonych na miejscu zbrodni telefonów oraz komputera stacjonarnego należącego do podejrzanego na okoliczność ewentualnego ujawnienia w jego pamięci treści mogących mieć związek z zaistniałym zdarzeniem. 

Maciejowi J. zarzuca się, iż w dniu 31 grudnia 2019 roku, w Turku, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, zabił swojego 9-letniego brata Adama. Adaś otrzymał wtedy 17 ran nożem kuchennym, które spowodowały nagłą i gwałtowną śmierć chłopca. 19-letniemu Maciejowi J., prokuratura zarzuca zbrodnię zabójstwa z artykułu 148 KK.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek...

Kolejna tragedia na Wyzwolenia. 41-latek wyskoczył z...

20 wrz.
Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

Ciąg dalszy sprawy Arkadiusza K. Odpowie za...

17 wrz.
Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był...

Jest opinia biegłych psychiatrów. Maciej J. był...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama