niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie staruszce

Pożar we wsi Zadworna. Policjanci uratowali życie staruszce
 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego uratowali życie schorowanej mieszkance miejscowości Zadworna (gmina Tuliszków). Funkcjonariusze wyciągnęli 69-letnią kobietę z płonącego domu na chwilę przed wybuchem gazu.

Do pożaru doszło dzisiaj (22 września) około godziny 10.00. W tym czasie przez wieś Zadworna jechał radiowóz, a w nim trzech policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego turkowskiej komendy: naczelnik asp. Kamil Kruszyński oraz młodsi aspiranci Tomasz Ordon Piotr Walczak. Funkcjonariusze zauważyli gęsty dym wydobywający się z jednego z domów. Przy płocie stał mężczyzna, który poinformował, że w mieszkaniu znajduje się obłożnie chora kobieta. Wyjaśnił także, że wezwał już na pomoc straż. Policjanci ruszyli na pomoc potrzebującej. Używając broni przestrzelili szybę w oknie, przez które weszli do domu, a następnie wynieśli kobietę z płomieni, ratując jej życie, bo kilka minut później w budynku doszło do wybuchu.

reklama

W tym czasie na miejsce przyjechali strażacy. Dyżurujący w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zadysponował 13 jednostek ratowników: z Turku, Tuliszkowa, Grzymiszewa, Władysławowa, Chylina, Chrząblic i Malanowa, którzy cały czas gaszą płonące budynki gospodarcze oraz mieszkalne.

 

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22
fot. Wielkopolska Policja na FB2
fot. Wielkopolska Policja na FB3

Podobne artykuły

Zderzenie pod Tarnową. Jedna osoba...

Zderzenie pod Tarnową. Jedna osoba poszkodowana,...

10 mrz.
Wideo: Strażacy z całego powiatu oddali hołd...

Wideo: Strażacy z całego powiatu oddali hołd zmarłym...

03-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama