piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Płonęła stodoła aż strach

Płonęła stodoła aż strach  - Źródło: sxc.hu / Laura Pirskanen
Źródło: sxc.hu / Laura Pirskanen 

W miniony czwartek ogień pojawił się w jednym z gospodarstw w gminie Brudzew. Strażacy walczyli z pożarem stodoły i dachu sąsiedniego budynku przez ok. 5 godzin.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, do zdarzenia doszło wieczorem 12 stycznia w Kwiatkowie. O zagrożeniu służby ratunkowe zostały powiadomione ok. godz. 21:00. Wówczas płonęła nie tylko drewniana stodoła kryta eternitem, ale również dach sąsiedniego budynku inwentarskiego. Na miejscu pojawiło się 5 zastępów strażaków. Ci musieli nie tylko gasić żywioł, lecz również walczyć o niedopuszczenie do zajęcia się ogniem kolejnych - położonych obok - zabudowań.

reklama

Strażacy zmagali się z pożarem prawie do 2:00 w nocy tj. przez 5 godzin, jednak stodoła uległa spaleniu. W zniszczonym budynku "poszła z dymem" składowana tam słoma oraz min. wóz konny. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie linii energetycznej niskiego napięcia, przebiegającej w odległości ok. 5 metrów od zniszczonej stodoły.

AW
Źródło: KP PSP w Turku

Jesteś świadkiem zdarzenia? Prześlij zdjęcia lub napisz - redakcja@turek.net.pl / 888 24 24 22

Podobne artykuły

Wielopole: Płonęła trawa i stodoła

Wielopole: Płonęła trawa i stodoła

10-04-2018
Szymany: Pożar w stodole

Szymany: Pożar w stodole

25-09-2017
Januszówka: Piorun trafił w stodołę. Stanęła w...

Januszówka: Piorun trafił w stodołę. Stanęła w ogniu

29-06-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama