piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

O opłacanie kapelana przez SP ZOZ pytają też w Brudzewie

O opłacanie kapelana przez SP ZOZ pytają też w Brudzewie - Źródło: sxc.hu / elvis santana
Źródło: sxc.hu / elvis santana 

Pojawienie się informacji o likwidacji ½ etatu księdza kapelana w turkowskim szpitalu wywołało niemałą dyskusję na internetowych forach, a jej echa bynajmniej nie cichną. Sprawa powróciła podczas wtorkowej sesji Rady Gminy Brudzew, kiedy to jeden z samorządowców postanowił dopytać wicestarostę, jak to tak naprawdę jest z bytnością księdza w szpitalu i wynagradzaniem go za posługę.

Wspomniane zamieszanie wywołał tekst „Tną koszty, by naprawić finanse szpitala” prezentujący jak wygląda walka o poprawę kondycji placówki. W nim znalazła się informacja o redukcji połowy etatu kapelana, a ów fakt stał się powodem do dyskusji na temat, czy posługa kapłańska powinna być sprawowana w taki sposób. Skoro w SP ZOZ leczą się mieszkańcy gmin całego powiatu, to właśnie podczas obrad brudzewskich samorządowców do odpowiedzi wywołany został wicestarosta Władysław Karski. Ciekawość w tej materii wykazał wiceprzewodniczący Rady Gminy Brudzew.  – W internecie dużo pisało się, jak to jest z tym kapelanem w szpitalu. Chciałbym z pierwszej ręki się tego dowiedzieć – stwierdził Kazimierz Wdowiński.

reklama

Sprawę pełnienia posługi przez kapelana jasno i klarownie wyjaśnił Władysław Karski: – Czy za odpłatnością? Tak, za odpłatnością. Szpital ponosi z tego tytułu koszty. Jest to na pół etatu.

Wicestarosta zaznaczył, iż ksiądz był obecny w szpitalu nawet w czasach dawniejszych, w okresie PRL-u.

AW

2
3
4

Podobne artykuły

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5...

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5 lat...

27-05-2020
Narodowe Czytanie 2019 w gminie Brudzew

Narodowe Czytanie 2019 w gminie Brudzew

11-09-2019
Udając księdza chce wybudować klasztor. Kuria...

Udając księdza chce wybudować klasztor. Kuria...

27-02-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama