sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Szczodrzy druhowie z Kwiatkowa oddali ćwierć miliona!

Szczodrzy druhowie z Kwiatkowa oddali ćwierć miliona!
 

W piątek 14 lutego czyli w popularne Walentynki odbyła się sesja Rady Gminy Brudzew i trzeba przyznać, że były to obrady tyleż sympatyczne, co niezwykle wyjątkowe. Uczestniczyli w nich strażacy OSP Kwiatków, którzy przekazali gminie w formie darowizny aż 248 000 zł.

Wieś Kwiatków dotknęły olbrzymie zmiany. Znika ona powoli z mapy naszego powiatu, ponieważ jej tereny zostały zajęte przez kopalnię, znikają więc poszczególne zabudowania tejże miejscowości, a wyjątkiem nie jest też remiza. Zjawisko to ma jednak swoje pozytywne oblicze, gdyż kopalnia rekompensuje straty wszystkim wysiedlonym, a stosowną rekompensatę otrzymała także tamtejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Ostatecznie w ten oto sposób w Brudzewie doszło do ewenementu na skalę kraju, kiedy to nie straż otrzymała pieniądze od gminy, ale gmina uzyskała darowiznę od straży w wysokości 248 000 zł.

reklama

Strażacy postanowili przekazać uzyskane pieniądze na dofinansowanie zadań prowadzonych przez Gminę Brudzew z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz na edukację. Mowa tu o daniu 100 000 zł na wsparcie trwającej budowy hali sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Brudzewie, czy też utworzeniu miejsca rekreacji dla dzieci i młodzieży w Kwiatkowie (50 000 zł). Dzięki darowiźnie możliwy będzie także zakup komputerów i stworzenie pracowni językowej w Szkole Podstawowej w Koźminie, nabycie wyposażenia dla placu zabaw Gminnego Przedszkola w Brudzewie, budowa placu zabaw dla Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Brudzewie oraz zakup laptopów,  tablicy interaktywnej z rzutnikiem i głośnikami dla Szkoły Podstawowej w Galewie.

Ja myślę, że pewnie po raz pierwszy w historii funkcjonowania jednostek OSP na terenie Polski dochodzi do takiej sytuacji, że nie gmina wspiera jednostkę, ale jednostka wspiera gminę. (…) To wspaniały gest, te pieniądze zostały przekazane na szczytny cel – mówił wójt Cezary Krasowski zadowolony z tego, że najbardziej na całym bezprecedensowym wydarzeniu skorzystają najmłodsi. Strażakom dziękowały także obecne na sesji panie dyrektorki brudzewskich szkół, a strażacy oprócz podziękowań otrzymali także kwiaty i okolicznościowy upominek.

AW

Podobne artykuły

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch...

Wypadek w Tarnowskim Młynie. Zderzenie dwóch mercedesów

z wczoraj

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja...

20 st.
OSP Turek z nowym sprzętem za około 50 tys...

OSP Turek z nowym sprzętem za około 50 tys złotych.

23-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama