poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

ZSR: Porozumienie przepustką na studia?

ZSR: Porozumienie przepustką na studia? - Foto: ma
Foto: ma 

W klasach mundurowych w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich kształci się ok. 100 uczniów. Dyrektor placówki, Sławomir Kosobudzki, chce ułatwić swoim podopiecznym start w dorosłe życie zawodowe – w tym celu podpisano dziś porozumienie z władzami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.

W ZSR CPK w Kaczkach Średnich pojawili się Rektor uczelni, dr Andrzej Zduniak, Prorektor ds. Rozwoju dr inż. Andrzej Bolewski oraz prof. dr hab. Piotr Kwiatkiewicz, który wygłosił wykład na temat naszego wschodniego sąsiedztwa i związanej z nim kwestii bezpieczeństwa Polski. Jest to temat bardzo aktualny w związku z obecną sytuacją na Ukrainie. Na początku zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia krótkiej prezentacji obrazującej specyfikę i wyjątkowość nauki w klasach mundurowych, następnie po przemowie dr Andrzeja Zduniaka przystąpiono do uroczystego podpisania porozumienia.

reklama

Umowa między szkołą a uczelnią daje jej uczniom wiele możliwości. Uczniowie będą mogli kontynuować naukę w kierunku bezpieczeństwa publicznego a także bezpieczeństwa wewnętrznego, co daje im szansę na zdobycie stabilnego zawodowo etatu w służbach bezpieczeństwa. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zapewnia odpowiednie kierunki kształcenia, daje też uczniom z ZSR CKP 10% bonifikatę na czesne, kierując się wspólną misją łączącą obie placówki.

Rektor zaproponował także Sławomirowi Kosobudzkiemu rozważenie kwestii zacieśnienia współpracy, która miałaby polegać na wprowadzeniu jeszcze w trakcie nauki w szkole średniej programu z I semestru studiów w WSB. Absolwenci zaczynaliby edukację od II semestru, oszczędzając pieniądze na czesnym. Podobnie funkcjonują już dwie klasy w Lublińcu, gdzie z propozycji skorzystało ok. 80 uczniów, posiadających już własne indeksy.

Dr Andrzej Zduniak wspominał o długiej tradycji Zespołu Szkół Rolniczych oraz sławie szkoły. Mówił m.in. o przyszłości zawodów związanych z bezpieczeństwem, ich stabilnością, o konieczności posiadania odpowiedniej osobowości przy pełnieniu danej funkcji, wymieniając przy okazji różnorodność dostępnych kierunków oraz oddziałów uczelni na terenie całego kraju. Wbrew pozorom WSB oferuje nie tylko studia pod kątem ogólnie pojętego bezpieczeństwa, ale np. pedagogikę ze szczególnym uwzględnieniem metodyki dochodzeniowo – śledczej, bezpieczeństwo pracy, bezpieczeństwo zdrowotne z psychodietetyką czy... psychologię zwierząt.

reklama

Podpisane porozumienie to możliwość wyboru i poszerzenie perspektyw. Na pewno zostanie wykorzystane przez młodych ludzi stojących u progu dorosłego życia, którym dyrekcja szkoły chce jak najbardziej ułatwić kwestie związane ze zdobyciem konkretnego zawodu.

ma

Podobne artykuły

Jest porozumienie w sprawie promocyjnego wstępu...

Jest porozumienie w sprawie promocyjnego wstępu na...

04-07-2019
Obchody 100. rocznicy powstania Policji...

Obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej w...

12-06-2019
Władysławów: Rada odrzuciła porozumienie i...

Władysławów: Rada odrzuciła porozumienie i pieniądze...

04-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama