niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Lilije w Czarnym Lesie - lepsze niż Balladyna?

Lilije w Czarnym Lesie - lepsze niż Balladyna?
 

Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana! Kto ceni sobie twórczość Adama Mickiewicza na pewno zna balladę Lilije. Teraz można będzie zobaczyć ją na żywo podczas spektaklu, który odbędzie się 27 czerwca o godz. 22.00 w  Ewinowie - Leśniczówce Czarny Las (gm. Przykona).

Ballady i Romanse Adama Mickiewicza cieszą się ogromną popularnością poprzez swój ponadczasowy charakter i kunszt samego poety, który mistrzowsko opisał historię niewiernej żony, która zabija małżonka lękając się jego reakcji, gdy zdrada wyjdzie na jaw. Jak na romantyka przystało, nie zabrakło elementów baśniowych, fantastycznych oraz morału.

reklama

Patrz wideo: Balladyna w lasach Tura

Tłem dla rozgrywającej się historii będzie Leśniczówka Czarny Las. W nocnej scenerii aktorzy – amatorzy odegrają tragiczną historię w konwencji podobej do tej, która w ubiegłym roku towarzyszyła Balladynie. Widowisko przyciągnęło tłumy widzów, którzy byli zachwyceni nowatorskim sposobem prezentacji i innowacyjnością samego przedstawienia.

Tym razem także zobaczymy spektakl, w którym pojawi się motyw zbrodni i kary. Czy powrórzy sukces z poprzedniego roku? Weźcie koce lub karimaty i... przekonajcie się sami! Na pewno będzie to ciekawe urozmaicenie i szansa na obcowania z wysoką sztuką.

Patrz: Miejsce spektaklu

Przedstawienie jest realizowane w ramach tzw. "Małych projektów" dofinansowywanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona. Za współorganizację odpowiadają: Turkowska Unia Rozwoju T.U.R. oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Turek. Zapraszamy!

ma
 

Lilije w Czarnym Lesie - lepsze niż Balladyna?

Podobne artykuły

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew...

Wideo: Chcą przywrócić dawne odmiany drzew...

27-11-2020
Uczniowie przygotowali przedstawienie dla babci...

Uczniowie przygotowali przedstawienie dla babci i...

23-01-2020
Przedszkolaki z przedstawieniem dla swoich...

Przedszkolaki z przedstawieniem dla swoich babci i...

21-01-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama