środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zapraszamy na Dni Czachulca!

Zapraszamy na Dni Czachulca! - Foto: ma
Foto: maW ubiegłym roku Dni Czachulca przyciągnęły tłumy mieszkańców naszego powiatu 

Nie wiesz, jak spędzić weekend? Weź udział w VII Obchodniach Dni Czachulca – na przybyłych czeka wiele atrakcji! W programie imprezy znalazły się m.in. sportowe zmagania, pyszne jadło, konkursy z nagrodami i występy artystyczne. Zapraszamy!

Sobota upłynie pod znakiem sportu. Już od godz. 15.00 na boisku piłkarskim w Czachulcu Starym trwać będą konkurencje pozwalające sprawdzić swoją kondycję. Wśród nich znajdzie się Turniej Piłki Nożnej dla zawodników poniżej 17 roku życia, zawody sportowe dla dzieci oraz towarzyski mecz z udziałem drużyny Olimpik Czachulec. Na pewno będzie to doskonała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

reklama

W niedzielę jedno jest pewne – będzie się działo. O godz. 15.00 ruszy konkurs na potrawę lokalną „Nasze Jadło – Pierogi w różnych odsłonach”. Warto tam być, zwłaszcza, że możliwa będzie degustacja przygotowanych dań. Podczas imprezy odbędzie się oficjalne zakończenie i wręczenie nagród w konkursach fotograficznym i plastycznym ph. „Uroki Wsi”. Prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej.

Nie zabraknie występów lokalnych artystów: na scenie zaprezentują się Jarzębinki, Akord i Tradycja. Przed zgromadzonymi wystąpią również członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mycielina oraz dzieci i młodzież z Czachulca Starego.

Po kilku latach  nieobecności do Czachulca powrócą także wojowie ze Zgromadzenia Wojów i Rycerzy Grodu Tura, którzy dadzą ciekawe pokazy walk wczesnośredniowiecznych oraz życia codziennego naszych przodków. W końcu Wielkopolska jest kolebką naszej państowości, warto więc poznać bliżej własną historię.

reklama

Tradycyjnie nie zabraknie zabawy na świeżym powietrzu, gier i zabaw, loterii fantowej oraz stanowisk gastronomicznych, na których czekać na nas będą swojska grochówka i dania z grilla. Wszystko po to, by po raz kolejny wspólnie bawić się i korzystać z letniej aury. Organizatorami Dni Czachulca są Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie oraz SSKW Czachulec. Zapraszamy!

ma

Podobne artykuły

Weekend pod znakiem dożynek

Weekend pod znakiem dożynek

21-08-2014
Dni Czachulca - smacznie i z humorem

Dni Czachulca - smacznie i z humorem

28-07-2014
Dni Czachulca: słońce, zabawa i pyszne jadło

Dni Czachulca: słońce, zabawa i pyszne jadło

28-07-2014

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama