sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Powiat ma nowego skarbnika

Powiat ma nowego skarbnika
 

Zdaniem wielu osób, to nie starostowie czy członkowie Zarządu grają „pierwsze skrzypce” w powiecie, bo największa odpowiedzialność spoczywa na pozostającym nieco na drugim planie skarbniku. To ważne stanowisko w powiecie tureckim piastować będzie teraz Teresa Borkowska.

W dniu 29 czerwca podczas przedwakacyjnej sesji Rady Powiatu Tureckiego do jej uczestników dotarła smutna wiadomość o śmierci Bogdana Świtaja, wieloletniego skarbnika powiatu tureckiego. W związku z tym zaistniała potrzeba powołania na to stanowisko nowej osoby. Wybór padł na Teresę Borkowską, pracującą dotychczas jako zastępca dyrektora Wydziału Finansów Starostwa Powiatowego w Turku. Starosta Bartosik stwierdził, iż zgłasza tę kandydaturę dlatego, że Teresa Borkowska od 2000r. jest merytorycznym pracownikiem Wydziału Finansów Starostwa Powiatowego w Turku, a od początku tego roku to ona tak naprawdę pełniła funkcje zarówno dyrektora Wydziału Finansów, jak i skarbnika.

reklama

Nie ma lepszej kandydatury, aby powierzyć stanowisko skarbnika komuś innemu – stwierdził starosta Bartosik.  Radni poparli projekt uchwały ws. powołania skarbnika jednogłośnie.

Sesyjną łyżkę dziegciu do beczki miodu dodała radna Anita Dzieciątkowska-Pieścik, pozwalając sobie na uwagę pod adresem starostów: – Przypominam sobie telefon sprzed dwóch czy trzech lat, który to wykonał do mnie pan wicestarosta i stwierdził, że bardzo chętnie by się pani Borkowskiej - że się tak wyrażę - pozbyli.

AW

Podobne artykuły

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu...

Absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu...

30 lip.
Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala. Dług...

Dramatyczna sytuacja finansowa szpitala. Dług rośnie...

12-09-2019
Na żywo Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

Na żywo Sesja Rady Powiatu - transmisja wideo

28-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama