piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwszoklasiści w Chlebowie ślubują

Pierwszoklasiści w Chlebowie ślubują
 

„Wielki dylemat, czyli szkoła w smerfowym lesie” – pod takim hasłem dnia 10 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa  Mehoffera w Chlebowie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych połączone z apelem z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz akcją „Odblaskowa Gmina”.

Uroczystość zainaugurowało pojawienie się przywitanego gromkimi brawami sierżanta Pyrka, po czym Dyrektor  Szkoły Jolanta Junkiert powitała gości: Wójta Gminy Turek Karola Mikołajczyka, Inspektor ds. Oświaty, Kultury i Promocji  Zdrowia UG Turek Gabrielę Kolendę, rzecznika prasowego  KPP w Turku asp. sztab. Piotra Kąciaka, sierżanta Pyrka,  rodziców oraz społeczność szkolną. Imprezę rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu pierwszaków – Smerfów, w którym  dzieci przekonywały widzów, że do szkoły  warto jednak  chodzić.

reklama

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, zakończone pozostawieniem przez pierwszoklasistów odcisku palca na akcie ślubowania oraz pasowaniem na ucznia dokonanym przez Dyrektor Szkoły. Dyrektor Szkoły, Wójt, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Mituta oraz rodzice  złożyli  adeptom życzenia sukcesów, satysfakcji i radości z nauki.  Ponadto Dyrektor Szkoły  zwróciła się do rodziców z apelem, by zechcieli wspierać swoje dzieci oraz współpracować ze szkołą, a  przewodniczący SU  obiecał wsparcie ze strony starszych kolegów.

Następnie w przedstawieniu  satyrycznym „Lekcja wytrzymałości” uczniowie klasy II winszowali pedagogom ukojenia zszarpanych nerwów oraz złożyli obietnicę, że nie zawiodą pokładanych w nich nadziei. W związku z Dniem Edukacji Narodowej również Dyrektor Szkoły, Wójt oraz rodzice złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Po występie uczniów Wójt Gminy Turek przybliżył zebranym celowość akcji „Odblaskowa Gmina”, zwracając uwagę, że przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim poprawę jakości bezpieczeństwa pieszych poruszających się w terenie niezabudowanym i zachęcił dzieci do noszenia kamizelek i zawieszek odblaskowych. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki i zawieszki.

reklama

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej,...

Umowy podpisane. Pieniądze popłyną do Dobrej,...

19-10-2018
Chlebów: Ogólnopolski Konkurs

Chlebów: Ogólnopolski Konkurs "Do Hymnu"

01-10-2018
Gm. Turek: Rolnicy i ogrodnicy świętowali w...

Gm. Turek: Rolnicy i ogrodnicy świętowali w Chlebowie

27-08-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama