wtorek 28 września 2021

Libuszy, Wacławy, Wacława

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowe rozdanie w Radzie Gminy Władysławów. Przewodniczącą została radna Michalak

Nowe rozdanie w Radzie Gminy Władysławów. Przewodniczącą została radna Michalak
 

Dla wójta Krzysztofa Zająca nadchodzą lepsze czasy, przynajmniej w kwestii współpracy z Radą Gminy. Po okresie szorstkich relacji z Klubem Radnych Niezależnych, będzie teraz mógł spokojniej współpracować z nowymi przewodniczącymi.

W poniedziałek 1 grudnia w powiecie tureckim odbyło się aż 9 sesji. Tego dnia o godz. 14:00 w sali Urzędu Gminy spotkali się również samorządowcy z terenu gminy Władysławów. Zgromadzeni oprócz złożenia stosownej przysięgi musieli zająć się m.in. wyborem nowego przewodniczącego. To, że będzie to rzeczywiście inny przewodniczący niż w kadencji 2010-2014 było pewne, gdyż Marek Szczeciński w listopadowych wyborach nie uzyskał mandatu.

reklama

Nowe rozstrzygnięcia okazały się bardzo korzystne dla wójta Zająca. Wszakże podczas I sesji przewodniczącymi zostały osoby, która przed II turą wyborów na opublikowanym m.in. na facebooku plakacie namawiały do głosowania właśnie na Krzysztofa Zająca. „Mało kto mówi o tym, że wybraliśmy już radnych i że w większość tych radnych jest po stronie wójta Krzysztofa Zająca. (…) Teraz czas, by wybrać wójta dla radnych. Tylko w ten sposób przyczynimy się do tego, by system władzy w naszej gminie zaczął funkcjonować normalnie, bez kłótni, niepotrzebnych sporów – dla dobra nas wszystkich.” Taką oto tezę sformułowali m.in. panowie Maciej Czaja i Józef Lewandowski czyli nowi wiceprzewodniczący Rady Gminy, a także Krystyna Michalak, która jest przewodniczącą teoretycznie nową, choć przecież nie do końca, gdyż przed laty pełniła już tę funkcję.

AW

Podobne artykuły

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

Finansowe podsumowanie półrocza w gm. Władysławów

29-09-2020
Władysławów: Pożegnali wójta Zająca. Radni też...

Władysławów: Pożegnali wójta Zająca. Radni też...

06-11-2018
Wybory 2018: Rada Gminy Władysławów - wyniki...

Wybory 2018: Rada Gminy Władysławów - wyniki głosowania

23-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama