poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Wójt Zając zarobi więcej. Radni podnieśli mu zarobki

Wójt Zając zarobi więcej. Radni podnieśli mu zarobki
Foto z II sesji. Krzysztof Zając na styczniowej V sesji nie był obecny 

W czwartek 29 stycznia odbyła się V sesja Rady Gminy Władysławów. W jej trakcie radni - niejednogłośnie - przyjęli projekt uchwały w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia brutto wójta. Uposażenie Krzysztofa Zająca zostało podwyższone, choć głośno przeciw temu oponował Józef Szustakowski, wytykając - nieobecnemu na sesji - Zającowi m.in. notoryczne przebywanie na chorobowym. – W tej konfiguracji Rady nawet 1 000 powodów nie przeszkodzi, aby ta uchwała przeszła – stwierdził Szustakowski. 

Projekt uchwały przedstawiła przewodnicząca Rady Gminy. Jak wskazała Krystyna Michalak, propozycją było, by wójt otrzymywał następujące miesięczne wynagrodzenie brutto: wynagrodzenie zasadnicze - 4 900 zł, dodatek funkcyjny - 1 650 zł, dodatek specjalny - 2 292,50, dodatek stażowy - 980 zł. Tak więc oto łączne wynagrodzenie wójta wyniosłoby 9 822,50 zł.

reklama

Nowy projekt uchwały miał sprawić, że straciłaby moc poprzednia uchwała z dnia 26.06.2008r. w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia wójta. Za jej sprawą Krzysztof Zając otrzymywał dotychczas 9 047,50 zł brutto (wynagrodzenie zasadnicze - 4 400 zł, dodatek funkcyjny - 1 650 zł, dodatek specjalny 2 117,50, dodatek stażowy - 880 zł).

Pomysł podwyżki dla wójta musiał wywołać spięcie na sali. – W tej chwili po tym, co przyniósł nam rok 2014 i 2015, tę absencję chorobową pana wójta i tak dalej... W tej sytuacji podwyższenie wójtowi wynagrodzenia jest nie do przyjęcia. Tak jak mówiłem na Komisji Rolnictwa, że wynagrodzenie się dostaje za dobrą pracę. W normalnej firmie szefowie by się zastanowili, czy takiego pracownikowi wynagrodzenia nie obniżyć, zamiast podwyższać. No cóż, w tej konfiguracji Rady nawet 1 000 powodów nie przeszkodzi, aby ta uchwała przeszła – stwierdził rozgoryczony Józef Szustakowski.

W obronie wójta stanął za to Hieronim Darul wskazując, że Krzysztof Zając ma wiele osiągnięć: – Nie możemy być wyrocznią. To, jak pan wójt prowadzi gminę, to ja przykładowo mogę bardzo chwalić. Za kadencji wójta  Zająca była piękna sala budowana, mam pięknego Orlika, przykładów są tysiące. Powstało Gimnazjum w Wyszynie, Gimnazjum we Władysławowie.

reklama

Gdy w chwilę później wiceprzewodniczący Czaja wypomniał Józefowi Szustakowskiemu, że przecież choroba nie wybiera, radny Szustakowski musiał to skontrować: –  Tu są ludzie dorośli. Przecież wiadomo z czego wynika to chorobowe. Po co pan mnie tu uświadamia? Nie musi mnie pan uświadamiać. Ja wiem, że nikomu się choroby nie życzy. Moja wypowiedź była w innym sensie i pan doskonale o tym wie.

Ostatecznie podczas głosowania projekt uchwały wprowadzający podwyżkę dla wójta Zająca poparło 10 osób, 3 były przeciw, 2 wstrzymały się od głosu.

AW

Podobne artykuły

Russocice: Wędrowali z Trzema Królami -...

Russocice: Wędrowali z Trzema Królami - Maciejem,...

06-01-2018
Władysławów: Chcą francuskiego pomnika Jana...

Władysławów: Chcą francuskiego pomnika Jana Pawła...

01-12-2017
Kuny: Strażacy potrzebują nowego wozu

Kuny: Strażacy potrzebują nowego wozu

04-07-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama