piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Wybuch acetylenu w Natalii

Wybuch acetylenu w Natalii - foto: elvis santana / freeimages.com
foto: elvis santana / freeimages.com 

Do niegroźnego w skutkach wybuchu acetylenu doszło dzisiaj o godzinie 17.00 w miejscowości Natalia (gm. Władyslawów).

Podczas prac spawalniczych, z nieustalonych przyczyn zapaliły się przewody doprowadzające gazy, w tym acetylen, do palnika. Pożar został ugaszony przez właściciela posesji, a przybyłe na miejsce zastęp straży OSP Władysławów oraz PSP Turek dokonały zabezpieczenia terenu i butli z niebezpiecznymi gazami.

reklama

Na szczęście wybuch nie doprowadził do rozszczelnienia butli oraz samozapłonu gazu. Działania zastępów straży pożarnej polegały głównie na schładzaniu butli i na bieżącym monitorowaniu temperatury płaszcza butli przy pomocy kamery termowizyjnej. Po obserwacji butla została umieszczona na 24 godziny w zimnej wodzie, aby całkowicie wyeliminować niebezpieczeństwo wybuchu. Podczas pożaru nikt nie ucierpiał.

Acetylen jest gazem skrajnie łatwopalnym i wybuchowym, a poddanie zbiornika warunkom pożarowym inicjuje reakcję chemiczną przebiegającą we wnętrzu zbiornika, która może doprowadzić do wybuchu. Reakcja ta w zależności od stopnia nagrzania butli i jej napełnienia może trwać nawet kilka dni, przez cały ten czas wymagane jest stałe dozorowanie i schładzanie zbiornika.

MS

Podobne artykuły

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia...

Wideo: Wybuch gazu i śmierć mężczyzny. Tragedia w...

28 lip.
Turek: Pożar na Żeromskiego. Przyczyną gaz czy...

Turek: Pożar na Żeromskiego. Przyczyną gaz czy...

16-02-2018
Wideo:  W Leonii nie chcą biogazowni. Wygarnęli...

Wideo: W Leonii nie chcą biogazowni. Wygarnęli...

07-02-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama