piątek 22 stycznia 2021

Dominiki, Mateusza, Wincentego

reklama

Poseł Nowak stracił "jedynkę". Przetasowania na liście PO

Poseł Nowak stracił
 

Przedwyborczy gorący okres trwa i wszystkie partie pracują nad tym, by jak najlepiej zbudować swoje listy kandydatów do Sejmu. Choć wydawało się, że znana jest nam doskonale lista Platformy Obywatelskiej, to jednak okazało się, że czekała nas niespodzianka, a wszystko to za sprawą premier Kopacz.

Jeszcze tydzień temu informowaliśmy, że stosowne rozstrzygnięcia przyniosła Wielkopolska Rada Regionu PO, kiedy to na posiedzeniu wyjazdowym w Swarzędzu zatwierdzone zostały listy wyborcze. Wtedy wydawało się, że wiemy już, kto dokładnie – i z jakiego miejsca na liście – będzie próbował dostać się do Sejmu w czterech wielkopolskich okręgach: poznańskim, pilskim, kalisko-leszczyńskim i najbardziej nas interesującym konińsko-gnieźnieńskim.

reklama

Wszystko wskazywało na to, że liderem listy w naszym okręgu będzie Tomasz Nowak, a za nim na liście znaleźć się mieli Paweł Arndt i Maria Bychawska. Te dane to już przeszłość. Oto bowiem premier Ewa Kopacz przedstawiła swoją autorską rekomendację liderów list Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Propozycje te zostały przyjęte przez Zarząd PO. Tym samym „jedynką” w naszym okręgu nie będzie już poseł Tomasz Nowak z Konina, a poseł Paweł Arndt z Gniezna.

Poseł Nowak - poproszony przez naszą redakcję o komentarz- stwierdził, iż rozumie i akceptuje zaistniałą zmianę. Jego zdaniem logiczne jest to, że osoby, które danym było w latach ubiegłych już kandydować z I miejsca na liście wyborczej, powinny z czasem ustąpić owego miejsca. Można dzięki temu mówić o swego rodzaju zdynamizowaniu listy wyborczej.

Gwoli przypomnienia - politycy z naszego powiatu, którzy staną w wyborcze szranki, to Sławomir Prentczyński (miejsce 7) i Dariusz Młynarczyk (ostatnie miejsce 18).

reklama

AW

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20-02-2020
Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

17-01-2020
Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

Bartosik ponownie z mandatem posła. Zobacz jak...

14-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama