poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Malanów: Koniec CKiS w starej formule. Połączenie z Biblioteką coraz bliżej

Malanów: Koniec CKiS w starej formule. Połączenie z Biblioteką coraz bliżej
 

W czwartek 15 października odbyła się XIII sesja Rady Gminy Malanów. W jej trakcie samorządowcy musieli zdecydować, czy zrobić pierwszy krok w celu dokonania zmian w funkcjonowaniu instytucji odpowiedzialnych za kulturę. Wszyscy obecni na obradach radni – zabrakło radnego Nycka – zdecydowali, że Centrum Kultury i Sztuki oraz Gminna Biblioteka Publiczna nie mogą dłużej istnieć osobno.

Póki co nie zapadła jeszcze decyzja o połączeniu tychże jednostek. Mówimy o zamiarze. Oto bowiem na ręce radnych trafił projekt uchwały w sprawie zamiaru połączenia CKiS w Malanowie i GBP w Malanowie w jedną instytucję. Stworzenie samorządowej instytucji kultury pod nazwą Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie planowane jest na lipiec 2016 roku.

reklama

Skąd taki pomysł? To obszernie wyjaśniono w uzasadnieniu projektu uchwały. Zdaniem władz gminy owo połączenie jest uzasadnione administracyjnie i organizacyjnie, wiąże się z dążeniem do coraz bardziej efektywnego wykonywania zadań gminy w zaspokajaniu potrzeb w sferze kultury. Działanie to ma doprowadzić do sprawniejszej organizacji pracy i bardziej racjonalnego wykorzystania istniejącego potencjału ludzkiego i materialnego. Umożliwi to też prowadzenie jednej obsługi finansowo-księgowej, kadrowej itd. Istotnym argumentem przemawiającym za połączeniem CKiS i GBP ma być wspólna lokalizacja ich biur w jednym budynku.

W trakcie głosowania jednogłośnie poparto zamiar połączenia CKiS i GBP. Rada Gminy wyraziła już swoją wolę, teraz czas na kolejne kroki. Dzięki podjętej uchwale możliwe stało się wystąpienie do Krajowej Rady Bibliotecznej, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku o wydanie stosownych opinii. Trzeba będzie też wystąpić o zgodę do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gdy formalnościom stanie się za dość, władze gminy będą mogły zająć się finalną uchwałą w sprawie połączenia CKiS i GBP. 

AW 

Podobne artykuły

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego...

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

6 kw.
Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli...

Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli jak...

12-08-2019
Wybory 2018: Augustyniak wygrał z...

Wybory 2018: Augustyniak wygrał z Prentczyńskim. Oto...

04-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama