piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Malanów: Będzie debata Bukowieckiego, Grzelki i Kowalskiego? Wybory już wiosną

Malanów: Będzie debata Bukowieckiego, Grzelki i Kowalskiego? Wybory już wiosną
 

Kto zostanie nowym radnym Rady Gminy Malanów? Wybór nie jest wielki, gdyż o mandat walczy trójka kandydatów. Piotr Bukowiecki zapowiada, że chce konfrontacji, ale czy Grzegorz Kowalski i Katarzyna Grzelka podejmą wyzwanie? Wiadomo przecież, że w naszym powiecie debat się unika, gdyż łatwiejsze jest rozdawanie ulotek.

W grudniu 2015 roku Zbigniew Nycek zrezygnował ze sprawowania swego mandatu, więc wybory w jego okręgu zostaną niebawem powtórzone. Wiemy już, kiedy konkretnie odbędzie się głosowanie. Mowa o pierwszej niedzieli kwietnia. Zbigniew Nycek uznał, że musi podjąć taką decyzję z powodu zmian w życiu zawodowym i osobistym.

reklama

Sprawa nabrała dalszego biegu. Pojawiło się zarządzenie wojewody wielkopolskiego w sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających do Rady Gminy Malanów. Data wyborów w tzw. okręgu wyborczym nr 10 to 3 kwietnia. Kandydatem na radnego mógł być obywatel polski oraz obywatel Unii Europejskiej niebędący obywatelem polskim, który ma ukończone 18 lat oraz stale zamieszkuje na obszarze gminy Malanów, nie został pozbawiony biernego prawa wyborczego, a ponadto nie został skazany prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego, lub umyślne przestępstwo skarbowe; wobec niego nie wydano prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego utratę biernego prawa wyborczego.

Na kandydowanie zdecydowały się trzy osoby. Każda powalczy o mandat radnego startując z własnego komitetu wyborczego. – Zaczynam swoją kampanię. Wkrótce odwiedzę mieszkańców ulic okręgu 10, aby zapoznać ich z moim pomysłem na sprawowanie funkcji radnego oraz moją wizją tego, w jakim kierunku powinna zmierzać gmina. W kampanii mam zamiar zorganizować spotkanie z wyborcami oraz konfrontację z dwójką pozostałych kandydatów – deklaruje Piotr Bukowiecki. Czy Grzegorz Kowalski i Katarzyna Grzelka zgodzą się na samorządowo-polityczny pojedynek? Przekonamy się niebawem.

AW

Akadiusz Wszędybył dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Szwagier posła starostą tureckim, kilka...

Szwagier posła starostą tureckim, kilka słów o nowej układance w...

15 maj.
Turek: minimalna większość, maksymalna...

Turek: minimalna większość, maksymalna opozycja. Na jak długo?

7 maj.
Antosik wygrał a to dopiero początek jego...

Antosik wygrał a to dopiero początek jego problemów

23 kw.
Piotr Bukowiecki: Czy PiS zostanie odsunięte...

Piotr Bukowiecki: Czy PiS zostanie odsunięte od władzy w powiecie?

16 kw.
Listy do redakcji: Turek, podsumowanie wyborów...

Listy do redakcji: Turek, podsumowanie wyborów po I turze

10 kw.
Malanów: Namówią Jarzębinki do oddania...

Malanów: Namówią Jarzębinki do oddania pomieszczenia?

14-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama