niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

,,Szukamy Wiosny- odkrywamy talenty"

,,Szukamy Wiosny- odkrywamy talenty
 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 18 marca w  Szkole Podstawowej w Wyszynie odbyła się uroczystość  powitania wiosny. W imprezie uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.

Celem uroczystości było:
- poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy
- nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich   aktywności: werbalnej, ruchowej, plastycznej;
- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji.
- integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie;
- rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody;
- angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych;
- wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości.
- przestrzeganie zasad higieny
- rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia.
- promocja działań szkoły w lokalnym środowisku, gminie i powiecie

reklama

Uroczystość rozpoczęła się od powitania i przedstawienia harmonogramu obchodów Dnia Wiosny. Harmonogram ten został wcześniej opracowany przy współudziale uczniów, Samorządu Uczniowskiego, opiekunki SU p.Jolanty Prusinowskiej oraz wychowawców klas. Uczniowie przed przystąpieniem do konkurencji uzyskali zapewnienie, że wiosna z pewnością  zagości w szkole, jeśli  dzieci wykonają wszystkie zadania w turnieju wiosennym.

Pierwszą konkurencją był Konkurs Przyrodniczy- ,,Tajemnice przyrody”. Każdy uczeń losował pytanie z przygotowanego wcześniej zestawu. Następnie uczniowie zliczali punkty i  pod kierunkiem pań wychowawczyń ćwiczyli nową umiejętność – przeliczanie punktów na procenty.

A oto jak przedstawiały się wyniki:
I miejsce – kl. VI – 77%
II miejsce – kl. V – 75%
III miejsce – kl.IV -65%
Gratulujemy tak wysokiego poziomu wiedzy przyrodniczej wszystkim uczniom !

reklama

Na drugiej godzinie lekcyjnej przeszliśmy do połączenia wiedzy kulinarnej, przyrodniczej oraz plastycznej z własną kreatywnością. Tym razem zadaniem zespołów klasowych było stworzenie Wiosennej Dekoracji  Zdrowej Potrawy. Zadanie niezmiernie trudne, wymagające wiedzy i umiejętności interdyscyplinarnych oraz efektywnej współpracy w zespołach. Okazało się, że pomysłowość i kreatywność zespołów klasowych przeszła wszelkie oczekiwania!
Nie sposób nie zamieścić stworzonych arcydzieł kulinarnych na stronie naszej szkoły!  Zapraszamy do galerii. Wśród dekoracji wiosennych znalazły się całe kompozycje przeczytanych lektur, opowiadań i lekcji o wiośnie m.in.: Tytanik  płynący w swój ostatni rejs, jajeczne myszki podjadające smakołyki, pomidorowe biedronki w towarzystwie bocianów, kolorowe motylki, kwiaty na zielonej łączce, jeżyki z winogron, rzodkiewkowe gąsienice i wiele innych.

Uczniowie naszej szkoły nie mieli żadnych problemów z tworzeniem potraw ze zdrowych składników. Wśród nich znalazły się: kanapki z  wieloziarnistego pieczywa  razowego, sałatki warzywne  i owocowe, surówki, desery na bazie jogurtu naturalnego i wiele innych zdrowych inspiracji.

Tego dnia w całej szkole  unosił się aromat owoców i ziół . Nikt nie przechodził obojętnie obok sal lekcyjnych! Wszyscy podziwiali efekty pracy uczniów i degustowali zdrowe przysmaki.
Komisja konkursowa miała trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzców.

Oto werdykt:
W klasach I-III:
I miejsce – kl.IIb
II miejsce – kl.I
III miejsce – kl.IIa
IV miejsce – kl.III
W klasach I-IV:
I miejsce – kl.V
II miejsce – kl. IV
III miejsce – kl. IV

Wiosna zagościła także na gazetkach szkolnych oraz w elementach ubioru uczniów. Uczniowie przyszli ,,ubrani w kolory wiosny”. Kolor losowali dzień wcześniej. Były to kolory: zielony, pomarańczowy, żółty, czerwony. Wśród ciekawszych elementów ubioru znalazły się wykonane własnoręcznie kokardki, bransoletki, krawaty, opaski i kwiaty.

Werdykt w tej konkurencji wypadł następująco:
W klasach I-III:
I miejsce – kl.Ib oraz kl.IIb
II miejsce – kl.III
III miejsce – kl.IIa

W klasach I-IV:
I miejsce – kl.IV
II miejsce – kl. V
III miejsce – kl. VI

Trzecim elementem obchodów Dnia Wiosny były Rozgrywki Sportowe. Na wiosnę wspomagamy się nie tylko bombą witaminową zdrowych potraw, ale również poprawiamy swoją kondycję! Uczniowie klas IV-VI wybierali sześcioosobowe drużyny, które rozgrywały 6-minutowe mecze w piłkę ręczną. Drużyny z dużym zaangażowaniem rywalizowały o zdobycie medalowych miejsc.

Oto wyniki:
W klasach IV-VI:
Piłka ręczna dziewcząt
I miejsce – kl.VI         ( VI/V – 3:1)
II miejsce – kl. V        ( VI/IV – 2:0)  
III miejsce – kl. IV     ( IV/V – 0:3)  

Piłka ręczna chłopców
I miejsce – kl.VI         ( VI/V – 3:1)
II miejsce – kl. V        ( VI/IV – 4:0)  
III miejsce – kl. IV     ( IV/V – 2:5)  

Uczniowie klas I-III brali udział w niestandardowych dyscyplinach sportowych. Były to konkurencje związane z wiosennymi pracami polowymi. Pierwsza konkurencja ,,Oranie ziemi” polegała na toczeniu piłki po ziemi w linii prostej. Drugą było ,,Sadzenie woreczków- sadzonek” do wiaderek. W trzeciej zatytułowanej ,,Podlewanie sadzonek” uczniowie biegli z wiaderkami z niewielką ilością wody do celu.

Emocjom nie było końca, każdy chciał dobrze wykonać zadanie!
Po zakończeniu konkurencji dzieci zostały zaproszone do zabaw relaksacyjnych m.in. skoków na piłce gimnastycznej.

Wyniki plasowały się następująco
W klasach I-III:
I miejsce – kl.IIb- 18pkt.
II miejsce – kl.III-17pkt.
III miejsce – kl.IIa- 13pkt.
IV miejsce – kl.I – 9pkt.

Dzieci wykazały się ogromną wyobraźnią twórczą i niezwykłym zmysłem artystycznym. Humory dopisywały do końca imprezy. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze swoją samorządnością i współzawodnictwem klasowym. Wyniosły z niego poczucie wspólnoty grupowej i odpowiedzialności za wykonanie swoich zadań. Przy ogromnym zaangażowaniu grona pedagogicznego dzieci pokazały, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

Pani dyrektor Joanna Sosińska podsumowała uroczystość wręczeniem nagród. Podziękowała za zaangażowanie  uczniom oraz nauczycielom. Szczególne podziękowania skierowała do rodziców. Bez  zaangażowania których to przedsięwzięcie na pewno nie można byłoby zaliczyć do tak bardzo udanych.

Mocne strony:
Wszystkie zamierzone cele zostały zrealizowane
Słabe strony:
W przeddzień uroczystości na półkach sklepowych brakowało zdrowej
żywności

materiał prasowy - Jolanta Prusinowska

Podobne artykuły

Mroczny talent prosto z Turku, czyli Marcin...

Mroczny talent prosto z Turku, czyli Marcin...

19 lip.
Wideo: Lewica rusza z kampanią wyborczą na...

Wideo: Lewica rusza z kampanią wyborczą na terenie...

30-08-2019
Makijaż i charakteryzacje - pasja, która stała...

Makijaż i charakteryzacje - pasja, która stała się...

20-07-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama