poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Czytasz... Wiesz! Kolejne spotkania w powiecie tureckim

Czytasz... Wiesz! Kolejne spotkania w powiecie tureckim
 

W dniu 14 czerwca w Powiecie Tureckim gościła Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Spotkania odbyły się w Bibliotece Publicznej w Brudzewie, Szkole Podstawowej w Sarbicach oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie. Uczestnicy zapoznali się z twórczością pisarki, poznali historię Cioci Jadzi - bohaterki pięciu książek autorki.

Eliza Piotrowska mówiła o swoich książkach ale również o patriotyzmie i szacunku do drugiego człowieka. Niezwykle ciekawe spotkania nagradzane były ogromnymi brawami i bukietami kwiatów. Młodzi czytelnicy chętnie kupowali książki i zbierali autografy.

reklama

W Bibliotece w Brudzewie pisarka miała okazję wybrać najlepsze prace plastyczne - ilustracje do książek Jej autorstwa, będące efektem konkursu. W ramach projektu CZYTASZ...WIESZ obyły się już spotkania z Joanną Olech, Barbarą Gawryluk, Melanią Kapelusz i Barbarą Kosmowską, przed nami spotkania z Ewą Nowak i Pawłem Beręsewiczem.

Organizatorami spotkań są biblioteki publiczne Powiatu Tureckiego przy współpracy z Powiatową Biblioteką Publiczną w Turku oraz Biblioteką Publiczną Gminy Stare Miasto.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i...

Biblioteka Powiatowa ponownie otwarta i bezpłatna...

9 maj.

"Noc Sów" z Turkowską Grupą OTOP

10 mrz.
Mała książka, wielki człowiek - Powiatowa...

Mała książka, wielki człowiek - Powiatowa Biblioteka...

13-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama