wtorek 04 sierpnia 2020

Dominiki, Dominika, Protazego

reklama

Będziechów: Rozwój OSP trwa. Nawet włamanie nie załamało druhów

Będziechów: Rozwój OSP trwa. Nawet włamanie nie załamało druhów
 

Sezon walnych zebrań sprawozdawczych trwa. Dla OSP Będziechów rok 2016 był rokiem skrajnych emocji i doświadczeń. Była radość z dobrego startu w zawodach sportowo-pożarniczych, był i smutek, wywołany włamaniem.

W walnym zebraniu udział wzięli m.in. wójt Jan Nowak, wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP – druh Marcin Mazurek, komendant Oddziału Gminnego ZOSP RP – druh Marcin Chachuła, członek Prezydium Zarządu Gminnego ZOSP RP – druh Kazimierz Antczak, radny powiatowy Jan Gruca, proboszcz parafii Przespolew – Piotr Bamberski.

reklama

Uczestnicy walnego zebrania wysłuchali sprawozdania z działalności. Obecnie OSP Będziechów liczy sobie 32 członków, posiada lekki wóz. W 2016 roku odbyły się 4 posiedzenia Zarządu i 3 inne zebrania. Strażacy brali też udział z kursach szkoleniowych i zbiórkach szkoleniowych. W ramach działalności prewencyjnej przygotowano też 2 pogadanki. Strażacy uczestniczyli 2 razy w akcjach ratowniczych. Były to pożary. Sukcesem był udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Druhowie z Będziechowa zajęli w nich 2 miejsce.

Mieszkańcy gminy Kawęczyn i nie tylko pamiętają doskonale, że w 2016 w Będziechowie doszło do bardzo przykrego zdarzenia. W lutym przestępcy wzbogacili się dzięki włamaniu do tamtejszej strażnicy. Złodzieje zabrali warte kilka tysięcy złotych mienie, należące do strażaków. Włamywacze dostali się do wnętrza remizy niszcząc kłódkę zabezpieczającą skobel bramy garażowej. Zabrali pompę pływającą Niagara, 3 odcinki węża W-75, 1 odcinek węża W - 52, prostownik i akumulator Centra.

Spotkał nas taki incydent, włamanie. Skradzione mienie to były praktycznie nowe sprzęty. To zdarzenie nas zmobilizowało do jeszcze większego działania. Postanowiliśmy przeprowadzić zbiórkę wśród naszych druhów. (…) Dało nam to 1 660 zł, za co serdecznie dziękuję wszystkim, za tę hojność i wsparcie, byśmy mogli przywrócić jakoś nasz stan posiadania sprzed tego feralnego dnia. Chcę też podziękować sponsorom, którzy nam pomogli. Była to m.in. firma Majda Poż Usługi Przeciwpożarowe i BHP Grzegorz Majda, która zasponsorowała kwotę 559 zł. Z inicjatywy druha Mariusza Janickiego od jednej z norweskich firm otrzymaliśmy 1 300 zł. Dziękuję za każdą pomoc – mówił prezes OSP Będziechów, druh Grzegorz Kurpik.

reklama

Strażacy nie załamali się i działali dalej. Jak można było usłyszeć podczas walnego zebrania, w roku 2016 straż pozyskała motopompę pływającą Niagara, węże ssawne, węże tłoczne, kilka par butów specjalnych i oficerskich pasy do mundurów, hełmy paradne, lizaki ostrzegawcze i szarfę do sztandaru. Strażacy pracowali przy bieżących naprawach i konserwacjach samochodu, przy organizacji dożynek.

Dochody OSP Będziechów w 2016 roku prezentowały się następująco: składki członkowskie – 680 zł, darowizny i zbiórki pieniężne, w tym 1% – 3 550 zł, dotacje pieniężne ZOSP RP – 1 440 zł, dotacje od jednostek samorządu terytorialnego – 2 403 zł; inne – 6 323 zł. Razem dało to prawie 14 400 zł.

W 2017 roku OSP Będziechów planuje m.in. zwiększyć swoje szeregi o 3 członków, zorganizować gminne zawody sportowo-pożarnicze, a także wymienić podłogę w salina piętrze OSP.

Podczas głosowania uczestniczący w walnym zebraniu strażacy jednogłośnie poparli udzielenie absolutorium dla Zarządu OSP Będziechów.

Zebranie było okazją do nagrodzenia wyróżniających się druhów. Dziękowano m.in. strażakom, którzy zajęli 2 miejsce w gminnych zawodach, 3 miejsce w gminnym turnieju piłki nożnej, jak również 3 miejsce w noworocznym turnieju siatkówki. Byli to druhowie: Michał Calak, Łukasz Dzikowski, Mateusz Dzikowski, Adam Dzikowski, Bartłomiej Tomczak, Konrad Kowalczyk, Daniel Kąciak, Grzegorz Majda, Jarosław Miszczak, Grzegorz Kurpik. Amadeusz Dzikowski. Niestety nie wszyscy druhowie mogli wziąć udział w zebraniu. Dziękowano też przyjaciołom jednostki w Będziechowie – Janowi Grucy, Grzegorzowi Majdzie, Janowi Nowakowi, Piotrowi Geblerowi. Listy pochwalne otrzymali druhowie Radosław Ruszkowski i Grzegorz Dzikowski.

Teraz przed strażakami wyzwanie w postaci zdobycia dobrego miejsca na zawodach sportowo-pożarniczych. Wszakże w 2016 roku było to doskonałe 2 miejsce. – To był bardzo dobry wynik. Na pewno wiele jednostek się tego po nas nie spodziewało. Myślę, że w 2017 roku podtrzymamy to – deklarował prezes OSP Będziechów.

AW

Podobne artykuły

Druhowie z OSP Kotwasice podsumowali miniony...

Druhowie z OSP Kotwasice podsumowali miniony rok. W...

9 mrz.
Druhowie z OSP Malanów podsumowali 2019 rok

Druhowie z OSP Malanów podsumowali 2019 rok

23 st.
Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS

Walne Zebranie Sprawozdawcze MGKS "Tur 1921" Turek

26-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama