niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra: "Młodzież zapobiega pożarom". Agnieszka i Kacper wiedzą doskonale, jak to robić

Dobra:
 

W poniedziałek 20 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepiej z trudnym testem poradzili sobie Agnieszka Młotkiewicz i Kacper Czupryński.

Uczniowie, którym marzył się awans do dalszego etapu konkursu, musieli uporać się z trudnym testem. Młodzież musiała pokazać, że wie kim jest brygadier, kto jest komendantem Gminnego Związku OSP RP w Dobrej, a także ile wynosi długość jednego odcinka węża tłocznego. Ile nasad wylotowych posiada rozdzielacz? Co oznacza skrót JOT? Czym jest strefa pożarowa? Na tego typu pytania także należało udzielić poprawnych odpowiedzi. Test został ułożony tak, by nie zabrakło w nim pytań, sprawdzających wiedzę z zakresu pierwszej pomocy czy strażackich dystynkcji. Gdy uczniowie zakreślili już prawidłowe ich zdaniem odpowiedzi, sprawdzaniem testów zajęło się Jury, w którym znaleźli się: Mieczysław Frątczak, Paweł Wszędybył, Grzegorz Pawłowski, Małgorzata Osińska i Agnieszka Urbańczyk.

reklama

W kategorii szkół podstawowych najwięcej punktów, bo aż 29 na 30 możliwych, uzyskała Agnieszka Młotkiewicz. Na miejscach II i III znalazły się Justyna Młotkiewicz (28 punktów) oraz Gabriela Maciejewska (20 punktów).

Jeśli chodzi o kategorię gimnazjalistów, to w tym gronie największą wiedzą mógł się pochwalić Kacper Czupryński (29 punktów). Na konkursowym podium znaleźli się też Norbert Graczyk (22 punkty) i Sandra Ziętek (20 punktów).

Laureaci dwóch czołowych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować gminę podczas powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się już w marcu.

reklama

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy on popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych.

AW

Podobne artykuły

"Młodzież Zapobiega Pożarom" czyli XX edycja...

20-01-2020
Laureaci Powiatowych Eliminacji OTWP

Laureaci Powiatowych Eliminacji OTWP "Młodzież...

26-04-2019
Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy...

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy...

19-03-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama