Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Gm. Turek: Dyrektorzy podstawówek wybrani. Tylko w Turkowicach sprawy nie rozstrzygnięto

Gm. Turek: Dyrektorzy podstawówek wybrani. Tylko w Turkowicach sprawy nie rozstrzygnięto
 

Szkoły podstawowe z terenu gminy Turek czekają zmiany i nie chodzi jedynie o działania związane z reformą oświaty. Oto bowiem w tymże samorządzie odbyło się sześć konkursów na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych.

Jeden z nowo wybranych dyrektorów uczestniczył w sesji Rady Gminy Turek, zwołanej w dniu 20 czerwca. – To pan dyrektor Jerzy Zygmunt, który od 1 września 2017 roku będzie pełnił obowiązki dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie – informował wójt Karol Mikołajczyk. Jerzy Zygmunt jest mieszkańcom gminy doskonale znany, gdyż pełni jeszcze funkcję dyrektora Gimnazjów w Słodkowie, aktywnie działa w stowarzyszeniu „Edukacja Kultura Sport” itp.

reklama

Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie będzie Iwona Chrzęściewska. – To będzie nowy dyrektor, ale pani Iwona od iluś lat pracowała w tejże szkole jako nauczycielka – wyjaśniał Karol Mikołajczyk. Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich zostanie Agnieszka Augustyniak, która dotychczas pracowała jako nauczyciel w Gimnazjum w Słodkowie.

Na czele kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Żukach stanie Kamila Smura-Lodzińska. – To także nowa osoba, ale pracownica, nauczycielka tejże szkoły – wyjaśniał wójt. Zmian nie będzie w Chlebowie. Szkołą Podstawową im. Józefa Mehoffera kierować będzie nadal Jolanta Junkiert, obecna dyrektor.

Nie wiadomo, kto będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turkowicach. – Tutaj konkurs nie został rozstrzygnięty i póki co nie ma kandydata na dyrektora – wskazał wójt.

AW

Gm. Turek: Dyrektorzy podstawówek wybrani. Tylko w Turkowicach sprawy nie rozstrzygnięto

Podobne artykuły

Kaczki Średnie: Pierwszoklasiści złożyli...

Kaczki Średnie: Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

02-11-2018
Cisew: Zakończenie roku szkolnego w SP im....

Cisew: Zakończenie roku szkolnego w SP im. Kornela...

26-06-2018
Jasełka w SP Turkowice

Jasełka w SP Turkowice

21-12-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama