sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Konin: Fireshow i uwolnienie bulwaru już na początku września

Konin: Fireshow i uwolnienie bulwaru już na początku września
 

W dniach 9-10 września 2017 roku, w Koninie, odbędzie się druga edycja festiwalu Ognia, Światła i Pirotechniki PIRANIA 2017.

Tegoroczna impreza będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ w jej trakcie nastąpi uroczyste UWOLNIENIE BULWARU. We wrześniu mija pięć lat od daty rozliczenia inwestycji jaką była budowa Bulwaru Nadwarciańskiego. Budowa była finansowana w dużej części ze środków unijnych i co za tym idzie przez pięć lat nie można było wykorzystywać tej przestrzeni na cele komercyjne.

reklama

Od września będzie to możliwe a Urząd Miejski w Koninie już dzisiaj planuje stworzenie kilku miejsc z gastronomią na całej długości bulwaru. Zniknie również problem rozstawiania stoisk podczas imprez. Chcemy ten moment uroczyście zaakcentować podczas PIRANII. Forma celebracji będzie niespodzianką dla mieszkańców. Przez cały okres trwania festiwalu czynne będzie miasteczko festiwalowe.

Festiwal będzie dwudniowy. Oprócz teatrów ognia planujemy również występy solowe artystów związanych ze sztuką nowego cyrku i po raz pierwszy w Koninie podświetlenia architektoniczne oraz video mapping. Szczegółowy harmonogram imprezy pojawi się wkrótce, tuż po dograniu ostatnich szczegółów technicznych i podpisaniu ostatnich umów.

Organizatorami tegorocznej edycji, podobnie jak w roku zeszłym, będą Młodzieżowy Dom Kultury, Miasto Konin, Fundacja Miasto Prowincjonalne oraz firma Cosmobox.pl. Partnerem festiwalu jest Koniński Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Konina.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16...

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16 września

15-09-2020
Wiśniewski i Sochacki nagrodzeni za...

Wiśniewski i Sochacki nagrodzeni za propagowanie...

18-05-2018
Ognisty spektakl zakończył 26. Turkostradę

Ognisty spektakl zakończył 26. Turkostradę

03-05-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama