czwartek 13 czerwca 2024

Antoniego, Gracji, Lucjana

reklama

Co oferuje rynek pracy w Koninie?

Co oferuje rynek pracy w Koninie?
 

Na terenie Wielkopolski nie brakuje wielu prężnych gospodarczo miast, które z każdym dniem rozwijają się coraz szybciej. Jednym z nich jest Konin, który - choć liczy niecałe 73 tys. mieszkańców - posiada wiele zróżnicowanych miejsc pracy. Jak dokładnie wygląda rynek zatrudnienia w tym majestatycznym mieście? Warto się temu przyjrzeć.

Co wyróżnia rynek pracy w Koninie?

Miejsce to stoi poniekąd w cieniu wielkich miast województwa wielkopolskiego – mowa tutaj przede wszystkim o Poznaniu, jak i Kaliszu. Cień ten jednak przestaje być głęboki, gdyż coraz więcej osób zauważa, że Konin posiada wyjątkowo duże możliwości rozwoju. 

reklama

Dzieje się tak, gdyż miejsce to jest bardzo ważnym centrum logistyczno-dystrybucyjnym, które jest na dobrej drodze do stania się liderem transformacji energetycznej w całej Polsce. Wszystko to dzięki rozwiniętemu obszarowi energii odnawialnej i technologii niskoemisyjnych. 

Dodatkowo, Konin jest także wysoce rozwinięty w zakresie przemysłu spożywczego, tworząc wiele miejsc pracy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Co ważne, istnieje też tutaj wiele ośrodków wypoczynkowych, zielonych terenów i miejsc wartych zwiedzenia, przez co turystyka jest również prężnie rozwijającym się sektorem. 

Konin – jakie profesje są w deficycie?

Deficytową profesję należy tutaj rozumieć jako profesję, w której nie ma wystarczającej liczby specjalistów i chętnych do pracy. Co to oznacza w praktyce? Łatwość znalezienia pracy się zwiększa, a wymagania pracodawców często lecą w dół, gdyż zapotrzebowanie jest zbyt duże. Jak dokładnie wygląda ta sytuacja w Koninie?

Jakie aktualne oferty pracy w Koninie przeważają? Kogo poszukują pracodawcy?

reklama
  • Sektor budowlany – tutaj pracę z łatwością znajdą pracownicy o różnym stopniu wykształcenia i specjalizacji. Szczególnie poszukiwani są operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, inżynierowie budownictwa, jak i stolarze oraz cieśle budowlani.

  • Sektor IT – miasto to posiada również prężnie rozwijającą się strefę informatyczną, do której poszukiwani są analitycy systemów teleinformatycznych, graficy komputerowi, programiści, jak i technicy informatycy. 

  • Branża elektryczna, motoryzacyjna i mechaniczna –  mowa tutaj zarówno o monterach elektronikach, diagnostach samochodowych, jak i specjalistach od automatyki i robotyki. Pracę znajdą również elektrycy.

  • Sektor usług medycznych i opiekuńczych – tutaj, jak w praktycznie całej Polsce, brakuje lekarzy, farmaceutów, pielęgniarek, psychologów i psychoterapeutów. Pracę znajdą także ratownicy medyczni, jak i osoby opiekujące się osobami starszymi.

W jakich branżach trudno będzie o pracę?

Jak w każdym mieście, także w Koninie są sektory i branże, w których o pracę jest trudno. Wiąże się to z nadwyżkami specjalistów i chętnych na dane stanowiska, przez co tylko najbardziej pożądani pracownicy zostaną zatrudnieni. W takich profesjach o pracę jest zdecydowanie trudniej niż w przypadku zawodów deficytowych.

Które profesje są nadwyżkowe w Koninie? To przede wszystkim dziennikarze, redaktorzy, kelnerzy, barmani, pracownicy administracji biurowej, pracownicy obsługi turystycznej, ekonomiści, filozofowie, historycy, politolodzy oraz rolnicy. 

Jak jednak znaleźć pracę w Koninie? Szukaj atrakcyjnych ofert pracy w Koninie – Urząd Pracy oraz portale internetowe to wciąż najlepsze sposoby na znalezienie zatrudnienia. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne portale, gdzie szeroka gama kryteriów pozwala na znalezienie pracy marzeń kilkoma kliknięciami.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Rozważasz przebranżowienie? Sprawdź kierunki...

Rozważasz przebranżowienie? Sprawdź kierunki medyczne w szkole...

6 maj.
Zawód Opiekunki w Niemczech - pierwszy krok na...

Zawód Opiekunki w Niemczech - pierwszy krok na drodze zawodowego rozwoju

7 mrz.
Szefie, porozmawiajmy o podwyżce - techniki...

Szefie, porozmawiajmy o podwyżce - techniki negocjacji, które musisz...

12-10-2023
Nastrojowa Amelia Sobczyk wyśpiewała Grand...

Nastrojowa Amelia Sobczyk wyśpiewała Grand Prix na festiwalu w Ślesinie

22-02-2023
Opieka osób starszych w Niemczech. Jakie...

Opieka osób starszych w Niemczech. Jakie kompetencje musi posiadać...

16-01-2023
Odzież wodoochronna a nawet kamizelki...

Odzież wodoochronna a nawet kamizelki balistyczne. W nowym zakładzie...

07-01-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama