poniedziałek 14 czerwca 2021

Bazylego, Elizy, Justyny

23°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Kawęczyn: Będzie zbiórka dla Rytla, pomoc dla Chojnic

Kawęczyn: Będzie zbiórka dla Rytla, pomoc dla Chojnic
 

Gminy z powiatu tureckiego nie zamierzają biernie patrzeć na to, jak samorządy dotknięte klęską nawałnicy borykają się z kosztownymi działaniami przywracającymi normalność. Przykona postanowiła wesprzeć gminę Brusy, a gmina Kawęczyn pomoże sołectwo Rytel w gminie Czersk oraz gminie Chojnice.

W środę 30 sierpnia w remizie w Żdżarach odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Kawęczyn. W trakcie obrad można było dowiedzieć się, jak gmina zamierza pomóc poszkodowanym podczas nawałnic.

reklama

Po pierwsze radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Chojnice. Wójt Jan Nowak wyjaśnił, iż władze gminy Kawęczyn kontaktowały się ze Starostwem Powiatowym w Chojnicach. W ten oto sposób wytypowano kilka gmin, w których pomoc jest szczególnie potrzebna. Samorządowcy z Kawęczyna postanowili, że gmina przekaże kwotę 8 000 zł gminie Chojnice. Czy 8 000 zł to dużo czy mało? Na to pytanie nie potrafił odpowiedzieć wójt Jan Nowak. Na pewno potrzeby na zniszczonych terenach są ogromne, ale z drugiej strony sami mieszkańcy zdewastowanych przez siły natury miejscowości mówią, że przyda się każde 1 000 zł. Wójt Nowak wyjaśnił, że 8 000 zł to kwota, na której przekazanie stać w tym momencie gminę Kawęczyn, którą udało się aktualnie wygospodarować w budżecie.

To nie jedyna forma pomocy. Pieniędzy będzie więcej dzięki sołtysom. Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sylwester Kasprzak wyjaśnił uczestnikom sesji, że Gminne Koło Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów w Kawęczynie podjęło decyzję o rozpoczęciu zbiórki na rzecz sołectwa Rytel w gminie Czersk. Zbiórka prowadzona będzie w najbliższych tygodniach w poszczególnych sołectwach gminy Kawęczyn, a zgromadzone pieniądze zostaną przelane na konto sołectwa Rytel. - Liczę na hojność - mówił Sylwester Kasprzak. 

AW

Podobne artykuły

Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w...

Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w Przykonie....

11-02-2020
Kawęczyn: Od lipca wójt zarobi mniej

Kawęczyn: Od lipca wójt zarobi mniej

29-06-2018
Brudzew: Przyznali 10 000 zł dla gminy Czersk,...

Brudzew: Przyznali 10 000 zł dla gminy Czersk,...

07-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama