poniedziałek 16 lipca 2018

Eustachego, Mariki, Mirelli

reklama

Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie pomoże powiatowi tureckiemu

Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie pomoże powiatowi tureckiemu
 

W środę 11 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Przykona. W trakcie obrad przewodniczący Rady Gminy wspomniał, że do samorządowców dotarł apel, wystosowany niedawno przez radnych z Turku, dotyczący odkrywki Ościsłowo. Stanisław Bryl bez owijania w bawełnę przedstawił swoje zdanie na temat tego typu apeli i wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem popieranie budowy odkrywki w Ościsłowie może mieszkańcom powiatu tureckiego przynieść nikłe korzyści. – Okazało się, że kiedy nie ma zgody na Ościsłowo, to wydobywa się węgiel w Adamowie. Myśli się o odkrywaniu Koźmina, bo wiele milionów ton węgla zostało.

Przewodniczący wspominał, że przykońscy radni dostali kopie apelu na piśmie, mogli też podyskutować o sprawie podczas przedsesyjnych prac komisji. Rada Gminy Przykona póki co tego typu apelu nie wystosowała. Czy przykońscy radni włączą się w akcje wspierania utworzenia odkrywki w Ościsłowie? Trudno stwierdzić. Swoje osobiste zdanie na ten temat zaprezentował za to Stanisław Bryl.

Według Stanisława Bryla tego typu apel może być czymś dobrym, ale również czymś niedobrym. – Okazało się, że kiedy nie ma zgody na Ościsłowo, to wydobywa się węgiel w Adamowie. Myśli się o odkrywaniu Koźmina, bo wiele milionów ton węgla zostało. (...) Dziś robi się wielki hałas o Ościsłowo, a ono dla nas nie ma wielkiego znaczenia, bo pieniądze pójdą na konta przedsiębiorcy. Czy ludzie od nas będą tam dojeżdżać? Bardzo wątpliwe.

Stanisław Bryl stwierdził, że w tym momencie, w drodze wyjątku, zgadza się z redaktorem Andrzejem Jarkiem co do tego, że Ościsłowo ma niewielkie znaczenie dla Turku.

Ten apel, hmm... Powinniśmy przede wszystkim gospodarować tym, co jest na naszym terenie. To co zostało na Koźminie, to wiele milionów ton węgla. Mamy wykiwanych niewielu, ale 4 czy 5 rolników, których zostawiono w takiej dziurze, że teraz ryby sobie mogą łapać. Do palca od nogi przywiązać wędkę, jak będą spali – mówił podczas sesji Stanisław Bryl.

Samorządowiec stwierdził, że może i inicjatywa tworzenia odkrywki w Ościsłowie ma pewne plusy, ale trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że liczba osób, które znajdą tam pracę, nie będzie szokująca.

AW

Podobne artykuły

Nastał koniec ery energetycznej w Turku

Nastał koniec ery energetycznej w Turku

2 st.
Poseł T. Nowak: Co dalej z PAK i odkrywką w...

Poseł T. Nowak: Co dalej z PAK i odkrywką w Ościsłowie?

29-11-2017
ZE PAK w opałach. Decyzja GDOŚ niekorzystna dla...

ZE PAK w opałach. Decyzja GDOŚ niekorzystna dla spółki

16-11-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama