czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie pomoże powiatowi tureckiemu

Przykona: Zdaniem Bryla hałas o Ościsłowo nie pomoże powiatowi tureckiemu
 

W środę 11 kwietnia odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Przykona. W trakcie obrad przewodniczący Rady Gminy wspomniał, że do samorządowców dotarł apel, wystosowany niedawno przez radnych z Turku, dotyczący odkrywki Ościsłowo. Stanisław Bryl bez owijania w bawełnę przedstawił swoje zdanie na temat tego typu apeli i wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem popieranie budowy odkrywki w Ościsłowie może mieszkańcom powiatu tureckiego przynieść nikłe korzyści. – Okazało się, że kiedy nie ma zgody na Ościsłowo, to wydobywa się węgiel w Adamowie. Myśli się o odkrywaniu Koźmina, bo wiele milionów ton węgla zostało.

Przewodniczący wspominał, że przykońscy radni dostali kopie apelu na piśmie, mogli też podyskutować o sprawie podczas przedsesyjnych prac komisji. Rada Gminy Przykona póki co tego typu apelu nie wystosowała. Czy przykońscy radni włączą się w akcje wspierania utworzenia odkrywki w Ościsłowie? Trudno stwierdzić. Swoje osobiste zdanie na ten temat zaprezentował za to Stanisław Bryl.

Według Stanisława Bryla tego typu apel może być czymś dobrym, ale również czymś niedobrym. – Okazało się, że kiedy nie ma zgody na Ościsłowo, to wydobywa się węgiel w Adamowie. Myśli się o odkrywaniu Koźmina, bo wiele milionów ton węgla zostało. (...) Dziś robi się wielki hałas o Ościsłowo, a ono dla nas nie ma wielkiego znaczenia, bo pieniądze pójdą na konta przedsiębiorcy. Czy ludzie od nas będą tam dojeżdżać? Bardzo wątpliwe.

Stanisław Bryl stwierdził, że w tym momencie, w drodze wyjątku, zgadza się z redaktorem Andrzejem Jarkiem co do tego, że Ościsłowo ma niewielkie znaczenie dla Turku.

Ten apel, hmm... Powinniśmy przede wszystkim gospodarować tym, co jest na naszym terenie. To co zostało na Koźminie, to wiele milionów ton węgla. Mamy wykiwanych niewielu, ale 4 czy 5 rolników, których zostawiono w takiej dziurze, że teraz ryby sobie mogą łapać. Do palca od nogi przywiązać wędkę, jak będą spali – mówił podczas sesji Stanisław Bryl.

Samorządowiec stwierdził, że może i inicjatywa tworzenia odkrywki w Ościsłowie ma pewne plusy, ale trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że liczba osób, które znajdą tam pracę, nie będzie szokująca.

AW

Podobne artykuły

Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni...

Odszedł Stanisław Bryl - wieloletni samorządowiec i...

23 lt.
Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

01-07-2020
Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl...

Przykona: Jak rolnikom oszacowano straty? Bryl ma...

30-10-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama