środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

1,8 mln zł na powiatowe INTJO. Nie skorzysta Turek, Władysławów i Brudzew

1,8 mln zł na powiatowe INTJO. Nie skorzysta Turek, Władysławów i Brudzew
 

W piątek 10 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Turku odbyła się konferencja prasowa starosty. Mariusza Seńko poinformował zebranych, iż w powiecie w latach 2018-2021 realizowany będzie program INTJO (innowacje, nowoczesne technologie, języki obce), na co wydatkowane będzie ok. 1.800.000 zł. Niestety, nie wszystkie samorządy wyraziły wolę współpracy i tak oto w działaniu weźmą udział dzieci z 6 z 9 gmin naszego powiatu.

Mariusz Seńko nie krył radości z tego, iż powiat turecki otrzymał European Language Label czyli Europejski Znak Innowacyjności w dziedzinie Nauczania i Uczenia się Języków Obcych. Jest to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej, przyznawany tylko tym instytucjom i jednostkom, które wyróżniają się innowacyjnymi technikami kształcenia, a także mają znaczące osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne. – Tylko kilka projektów w Polsce otrzymało ten certyfikat – wyjaśniał Mariusz Seńko.

reklama

Starosta przypominał, że koncepcja powiatu tureckiego opiera się m.in. na promowaniu wielojęzyczności już w szkole podstawowej, promowaniu nowych technologii, zaangażowaniu w działania uczniów szkół średnich, przedsiębiorców. – To, co zrealizowano pilotażowo wspólnie z ZST w Turku, z firmą InfoBase, ze Szkołą Podstawową nr 4 w Turku, znalazło uznanie komisji. Ten projekt pilotażowy będzie dalej realizowany – wyjaśniał Seńko.

Starosta poinformował uczestników konferencji, że pojawiła się już lista rankingowa w konkursie, do którego powiat turecki przystąpił z projektem „INTJO – nasza przyszłość”. – Kwota tego projektu to blisko 1.800.000 zł, z czego maksymalna kwota dofinansowania to 1.695.000 zł. To pokazuje, że sens ma wspólne działanie. Komisja konkursowa oceniała także stopień partnerstwa samorządów. Powiat turecki współpracuje przecież m.in. z Instytutem Goethego, a także z samorządami gminnymi.

Niestety, nie we wszystkich gminach dzieci będą mogły skorzystać z tego, co przyniesie INTJO. Nie stanie się tak chociażby we Władysławowie. Gmina nie wzięła udziału w działaniach pilotażowych dla klas I-III i w efekcie – jak wyjaśnił starosta – wyeliminowało ją to z powodów formalnych z programu INTJO. – Jeszcze dwie inne gminy stwierdziły, że nie będą przystępowały do tego projektu. Były to gmina Brudzew i miasto Turek. Te dwie gminy nie będą w projekcie uczestniczyły dodał starosta.

Projekt INTJO będzie realizowany w latach 2018-2021. W tym czasie wydarzy się wiele interesujących rzeczy. Jak wyjaśnił Mariusz Seńko, dzieci skorzystają dzięki nauce drugiego języka obcego, wyjazdom, wsparciu partnerów merytorycznych, doposażeniu pracowni itp.

reklama

AW

Chcesz wiedzieć więcej o INTJO? Zobacz nasz materiał wideo

Podobne artykuły

Język angielski dla dzieci - odkryj angażujące...

Język angielski dla dzieci - odkryj angażujące...

28-08-2020
Wideo: LEADER SCHOOL - nauka języka obcego w...

Wideo: LEADER SCHOOL - nauka języka obcego w oparciu...

19-08-2020
Wykazali się swoją wiedzą o krajach...

Wykazali się swoją wiedzą o krajach anglojęzycznych....

04-04-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama